İlginç bir resim sanatı: Mikro Resim

Yetenekli Türk sanatçı Hasan Kale kelebek kanadı ve salyangoz kabuğu gibi inanılmaz derecedeki küçük objelerin üzerine mikro boyamalar yapmakta uzmanlaşmış bir sanatçıdır.

Yiyeceği tuval olarak kullandığı en son projesinde mikro boyama becerilerini tamamen yeni seviyeye çıkartmıştır.

yiyeceklerin-uzerine-yapilan-resimler-4

Yer fıstığı kabuğu, badem içi, muz parçaları, meyve çekirdekleri, fasulye, soğan kabuğu, mini kirikkıraklar ve hatta çikolata parçalarına kadar birçok yenilebilir ürüne resimler yapmıştır. Yeter ki minicik olsun… Kale her şeyin üstüne resim yapabilir. Oldukça narin bir boya fırçası ve büyüteç kullanarak yerlisi olduğu İstanbul’un karışık manzarasını resmeder.

yiyeceklerin-uzerine-yapilan-resimler-1

Kale’nin çalışmaları aracılığıyla Milka dilimlerinin üzerinde Nusretiye Camisinin renkli görüntüsünü ve İstanbul’un diğer manzaralarını görebilirsiniz. Tabii ki çalışmalarının birçoğu mikroskobik ve bu nedenle çıplak gözle çok net görülemiyor. Resimleri net bir şekilde görebilmek için bir şekilde büyütmeniz gerekiyor.

yiyeceklerin-uzerine-yapilan-resimler-2

Kale’nin bu kadar narin şeylerin üstüne yüksek doğruluk seviyesinde bu tarz eserler yapması gerçekten oldukça etkileyici. Bütün bu inanılmaz eserlere rağmen tatmin olmayan Kale hala minicik tuvaller arayışında. Bir sonraki amacı tek bir saç teline İstanbul manzarası yapmak. Kulağa imkansız gibi gelse de geçmiş performanslarını göz önünde bulundurduğumuzda bu projeyi de yakın zamanda tamamlayacağından hiç şüphemiz yok.

yiyeceklerin-uzerine-yapilan-resimler-3

Aşağıdaki videoyu izleyerek Hasan Kale ve resimleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir