İlginç Reklam Kampanyası: İtalya’da 3 Dakika

Teknolojiyle birlikte dijital ve sosyal platformlar reklam kampanyaları için daha çok kullanılır oldu. Bunun en güzel örneklerinde biri de girişimci San Pellegrino US firmasının başlattığı “3 Minutes in İtaly (İtalya’da 3 dakika)” isimli reklam kampanyası. Bu ilginç reklam kampanyasında insanlar dünyanın neresinde olursa olsunlar evlerinde oturdukları yerden İtalya sokaklarındaki bir robotu himaye edebiliyor ve insanlarla bire bir iletişime geçebiliyorlar.

Robotun üzerindeki kamera sayesinde robotun görüşüyle o çevreyi ve insanları görebiliyorsunuz. İnsanlar da sizi robotun kafa bölgesine yerleştirilmiş bir tablet sayesinde görebiliyor. İtalya’da bu robotu himaye etmek istiyorsanız markanın facebook sayfasına katılarak sıranın size gelmesini beklemeniz gerekiyor. Çünkü ilgi fazla olduğundan bekleme kuyruğu da epey uzun. Aşağıdaki video robotu kullanımdayken bize gösteriyor:

Bir reklam kampanyası için kulllanılan bu teknolojinin tek örneği bu değil. Daha önce İsrail’deki Coca Cola markası da “Sosyal Robot” adıyla bir reklam kampanyası başlatmıştı. Daha çok tatil ve eğlence temalı reklam kampanyasının videosu aşağıdadır:

Dünya üzerindeki en ilginç reklam kampanyalarını ve yaratıcı fikirleri sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir