Hava durumuna göre değişen bilboardlar

Fransa’dan girişimci bir moda firması La Redoute, hava durumuyla uyumlu “Le Billboard Météo” adını verdiği dinamik bir reklam kampanyasına imza attı.

Moda firmaları genellikle bir yıl içerisinde iki koleksiyon çıkarırlar. Sıcak havalar için ilkbahar/yaz koleksiyonu ve düşen sıcaklıklar için de sonbahar/kış koleksiyonu. Bununla birlikte tüketiciler de doğal olarak mevsime göre giyinirler. Girişimci moda firması La Redoute, doğru kıyafetleri dışarıdaki hava durumuyla uyumlu şekilde pazarlamak için dinamik bir reklam kampanyası oluşturdu ve “Le Billboard Météo” yu yarattı.

Billboardlara havadaki değişimleri tespit eden ve bu bilgiyi gerçek zamanlı olarak gösteren sıcaklık ve yağmur sensörleri takılı. Eş zamanlı olarak, billboarddaki modellerin kıyafetleri şehirdeki güncel hava durumuna uygun olarak değişmekte. Sıcaklık düştüğünde model ekstradan kat giyiyor ve yağmur yağmaya başladığında şemsiye ve botlar devreye giriyor. Aşağıdaki videodan kampanyayı izleyebilirsiniz.

Bu kampanya sıcaklık artışı olduğunda içeceklerde indirim yapan Madrid’deki Momentum reklam ajansı tarafından hazırlanan Limon Y Nada kampanyasına benzerlik gösteriyor. Bu kampanya sayesinde La Redoute firması billboardlar aracılığıyla hava durumuna en uygun olan kıyafetlerin reklamını yapabiliyor. Reklam sektöründe örnek bir girişimcilik…

En yaratıcı reklam fikirlerini ve başarılı reklam kampanyalarını sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir