İş Kurmak İçin Yanlış Sebepler

Bazen kötü patronlarla veya yanlış firmalarda çalışmanın hayal kırıklığıyla kendi işinizi kurmak istersiniz. İnsanlar çoğunlukla bir iş kurmanın ne anlama geldiğini bilmezler. Hatalı bilgilendirmelerin neden olduğu yanlış sebepler işletmenizin er yada geç batmasına sebep olur.

 

Daha az çalışma saati

Geleceğin girişimcilerinin çoğunun fantezilerinden biri de kendi işlerini kurduklarında eskisi kadar çok çalışmak zorunda kalmayacaklarını düşünmeleridir. Gerçek şu ki kendi işinizi kurduğunuzda ayakta kalabilmek için haftanın her günü uzun saatler boyunca çalışmanız gerekecektir. Bazı durumlarda daha az zaman harcamanız gerekebilir ancak kendi işime başladığımda daha az çalışacağım düşüncesi yanlıştır.

 

Daha fazla para

Şu bir gerçek ki başka birinin yanında çalışırken büyük gelirler elde etmek zordur. İnsanların kendi işlerini kurarken yaptıkları hatalardan biri de başlangıç sermayelerini yanlış hesaplamalarıdır. Sermaye yetersiz kaldığında işleri devam ettirebilmek için para bulma konusunda mücadele etmeye başlarsınız. Bu da demek oluyor ki finansal açıdan fedakârlık yapacaksınız ve senelerce borç batağına saplanıp kalacaksınız. Er yada geç kendi işletmenizden kayda değer bir gelir edeceksinizdir fakat ilk yıllarda paranızı doğru şekilde idare edemezseniz sonrasında iflas bayrağını çekersiniz.

 

Patronun olmaması

Bazı insanlar patronları merhameti olmayan baskıcı figürler olarak görürler. Gerçek şu ki patronların işi de o kadar kolay değildir. Amaçlarına ulaştırmaları gereken firmaları, düşünmeleri gereken bir işletme bütçesi, mutlu etmeleri gereken şirket yöneticileri ve yönetim kurulu üyeleri vardır. Ayrıca rekabet ve ekonomi gibi endişe ettikleri dışsal faktörler vardır. Patron olarak kendi işletmenize sahip olduğunuz zaman patronların gözünüze neden bu kadar baskıcı geldiğini kısa sürede anlayacaksınız. Bir firma sahibi olarak gelir etmek, pazarlama, satış ve üretim faaliyetlerini gerçekleştirmek gibi sorumluluklarınız olacaktır. Bunun yanında şirketinizi büyütmek için zaman yaratmanız gerekecek ve her yıl firmanızın vergilerini kaydetmeniz gerekecek. Hala patronunuzun davranışını yanlış görüyor ve tam tersi davranmaya hazırlanıyorsanız yanlış sebeplerle iş kuruyorsunuz demektir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir