İşletmenize Özel Tişört Tasarlama

Bu işin nasıl yapılması gerektiğini biliyoruz. Güzel görünen bir tişörtün işletmenizi diğer seviyeye nasıl geçireceğini, profesyonel ve ciddi işletmeler için hazırlanan tişörtlerin nasıl gözükmesi gerektiğini biliyoruz. Bu basit ipuçları tişörtlerinizin aynı zamanda firmanızın daha fazla dikkat çekmesine yardımcı olacaktır.

 

Yaklaşımınızı belirleyin

Bizim deneyimlerimizden yola çıkarak söyleyebiliriz ki tişört işinde 2 ana yaklaşım vardır.  İkisi de birbirinden ayrılır. Ancak bu farklılıklara rağmen ikisiyle de işletmenizin reklamını yapabilirsiniz.

 

Biçimsel yaklaşım

  • Şirket adı
  • Logo
  • Web sayfası veya irtibat yolları
  • Slogan veya motto

 

Doğrudan Yaklaşım

  • Şirket Adı
  • Sağlanan hizmetler
  • Telefon numaraları ve çalışma saatleri

Sol taraftaki biçimsel yaklaşım örneğidir sağ taraftaki de doğrudan yaklaşım örneğidir. İki tişörtte profesyonel gözüküyor, mesajları ortada kullanıyor ve giymek için uygunlar. Bu nedenle tişörtlerinizde hangi temayı uygulayacağınız sizin kararına bağlıdır. Ve tabi ki bu özellikleri karıştırabilir veya eşleştirebilir ve kendinize özgü hale getirebilirsiniz.

 

Tişörtlerin düzenli ve temiz gözükmesi

Tişörtlerinizin profesyonel gözükmesini neden isteyelim? İnsanlar tişörtlerinizi gördüğünde tişörtleriniz için “ Vay be bu tişörtler çok profesyonel gözüküyor, şirkette aynı şekilde profesyonel olmalı” diye düşünmeli. Benzer şekilde insanların şirketinizin düzenli ve düzgün olduğunu düşünmelerini istersiniz. Bu nedenle tişörtlerinizde çok fazla kelime ve imaj olmasın. Ancak bunun yanında gerekli bilgiler mutlaka tişörtlerinizin üzerinde yer alsın.

 

İşletmenizin logosu

İşletme logonuzu koyabileceğiniz farklı birçok yer vardır. Sol göğsün üzerine konulan küçük logolar ve arka orta kısma konulan büyük logolar favori olanlardır ve profesyonel bir görüntü yaratma şansınızı arttırmanın basit bir yoludur. Henüz işletmenizin bir logosu yok mu? Korkmayın ve bir sonraki ipucuna bakın.

 

Sizi kurtaracak Clipartlar ( Bilgisayar üzerinde yapılmış kullanıma hazır resimler )

Clipart kütüphanesindeki geniş kapsamlı işlere bir göz atın. İşletmenizle alakalı birçok clipart çalışması bulabilirsiniz. ( aşçıdan inşaat işçisine kadar ) Clipartlar sıklıkla güncellenir, kullanımı ve uyarlaması ücretsizdir ve tişörtlerinizin üzerinde kötü gözükmezler.

 

Font seçerken deliye dönmeyin

Eğer logonun bir parçası değilse işletmeniz için seçtiğiniz fontlar gösterişli olmasın. Telefon numarası ve adres gibi önemli bilgileri verirken çoğunlukla ‘Baskerville Old Face’, ‘Century Gothic’ ve ‘Centaur’ gibi sade fontlar kullanılır. Görünürlük ve okunurluk işletmeler için hazırlanan tişörtlerde en kilit noktadır.

 

Renkler

Beyaz tişörtler ucuz ve basit olmadığı halde gerekli olmadıkça kullanmayın. Size tavsiyemiz tişörtlerinizde logonuz veya işletmenize uygun koyu renkler kullanmanızdır. Yazı tipi renkleri güzel bir kontrast ( beyaz üzerine kahverengi gibi ) oluşturmalı ve logonuz veya işletmenizle uyumlu olmalıdır.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir