İşsizler İçin Kredi Seçenekleri

İşsizim nasıl kredi alabilirim diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. İşsizlerin faydalanabileceği kredi seçeneklerini sizler için araştırdık.

İşsiz olduğunuz zaman kredi almak zorlaşır çünkü bankaların birçoğu kredi için başvuranların işinin olmasını ve iyi bir kredi geçmişinin olmasını ister. Bununla birlikte yerine getirilecek kriterler zorlayıcı ve faizler yüksek olsa bile işsiz olanlar da kredi alabilir.

Başvurabileceğiniz bir sürü farklı kredi türü vardır çünkü işsiz olsanız bile işsizlik, sakatlık veya nafaka ödemeleri gibi düzenli geliriniz olabilir.

 

İşsizler için kredi seçenekleri

Hızlı nakit bulmanın en ucuz ve en hızlı yolu nakit avans çekmek için kredi kartı kullanmak veya aile ve arkadaşlardan borç istemektir. Diğer seçeneklerse:

 

Evinize veya hayat sigortanıza karşılık kredi

İpotek karşılığı ihtiyaç kredisi sizin işsizlerin çoğunun kullandığı kredi türüdür. İpotek olarak gösterebileceğiniz bir eviniz varsa bu kredi türü sizin için bir seçenek olabilir.

Sağlık sigortası firmanızla temas kurarak poliçeniz hakkında görüşebilir ve küçük de olsa bir meblağ alabilirsiniz. Bankanızla veya bir kredi birliği ile görüşerek tavsiye alabilirsiniz.

Krediyi düzenli bir şekilde geri ödediğinizde bir daha ki sefere kredi miktarınız yükselecektir.

Bu krediler uzun vaadede ödenir ve taksit programı 5 ile 25 yıl arasıdır.

 

Kefille alınan krediler

Aile üyelerinizden veya arkadaşlarınızdan biri size kefil olursa kredi alma şansınız artar ve kredi miktarı yükselir. Yine de ödemeyi nasıl yapacağınızı göstermek zorundasınızdır ve kefil olacak kişinin belgeleri imzalaması gerekir.

 

Nakit avanslar

Kredi kartlarının çoğu nakit avans verir. Nakit sağlamanın hızlı yoludur ancak yüksek faiz oranlarına dikkat etmelisiniz.

 

Otomobil rehni karşılığı ihtiyaç kredisi

Sahip olduğunuz otomobili rehin göstererek büyük miktarlardaki nakit ihtiyacınızı hızlı bir şekilde bu kredi sayesinde karşılayabilirsiniz. Diğer kredi seçeneklerinde olduğu gibi burada da düzenli gelir göstermeniz gerekir ancak çoğu herhangi bir çeki bile kanıt olarak kabul eder. Başvuruların çoğu online olarak kabul edilir. Başvurusu sonrası araba bizzat incelenir. Başvuru yapmak bedavadır ancak kredi başvurunuz kabul edilirse en yüksekten faiz ödemeniz gerekir. Faiz oranları yüksektir ancak günlük kredi faizleri kadar da yüksek değildir ve kredi koşulları genellikle uzun sürelidir.

 

Borçları birleştirme kredisi

Borçları birleştirme kredileri özellikle yeni gelen bir nakdiniz yoksa aylık ödemeleri düşürmenin ve borçları daha kolay ödemenin bir yoludur. Krediler hakkında bilgi almak için borç yönetimi firmalarını araştırın. Borçları birleştirme kredisiyle alacaklıları engelleyebilir, düşük faiz oranları ödeyebilir ve gecikme ücretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kredi almak isteyen işsizler için hazırladığımız yazılarımıza devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir