Regl Dönemini Daha Rahat Atlatmayı Sağlayan Çikolata

Kadınların regl dönemlerini daha rahat atlatmalarını amaç edinen İsviçreli girişimci Marc Widmer, bu dönemlerde sıklıkla yaşanan krampları hafifleten ve yatıştırıcı bir etkiye sahip olan bir çikolata fikri ile karşımızda.

Frauenmond (Almanca’da “kadınların ayı” anlamına gelmektedir) adındaki İsviçre çikolatası, Widmer’in Chocolate with Love (Aşkla Çikolata) adlı şirketi tarafından üretiliyor. İçeriğinde ise %60 kakao ile İsviçre dağlarından toplanmış 17 farklı bitki çeşidi bulunuyor. İsviçre’deki en iyi otellerde çalışmış ünlü bir pasta şefi olan Widmer, Frauenmond fikrinin üç yıl önce, kullandığı 17 bitkiyle kadınların regl dönemi semptomlarını hafifletmek için çay hazırlayan köylü bir aile ile tanıştıktan sonra aklına geldiğini söylüyor. İlginç bir şekilde, çayın adı da Frauenmond.

frauenmond-cikolata

Ardından Widmer, önce aromaterapist ve fitoterapist Claudia Juma-Hotz ile bir ekip kurmuş ve sonrasında birkaç ay,  “özellikle kadınlar için yapılan ilk sağlıklı çikolata” olarak adlandırdığı özel çikolatanın formülünü mükemmelleştirmek için bu ekiple birlikte çalışmış. Çikolata, sadece kadınların regl sorunları ile daha kolay başa çıkmaları için tasarlanmış. Bu yüzden de çikolatanın erkeklere satışı yapılmamaktadır.

isvicreli-sirket-regli-daha-rahat-atlatmaya-yarayan-cikolata-uretiyor

Chocolate with Love firmasının kurucusu, Frauenmond’un tıbbi bir ürün olmadığını ancak kadınların ruh hallerini iyileştirebilecek ve ayın belirli bir döneminde yaşadıkları sorunları yatıştıracak lezzetli bir kakao ve bitki karışımı olduğunu vurgulamaktadır. Widmer, Frauenmond çikolatası için kullandığı 17 bitkiyi henüz açıklamadığından, çikolatanın reklamının yapıldığı gibi işe yarayıp yaramayacağı henüz kesin olarak bilinmiyor. Ancak uzmanlar, sadece kaliteli bitter çikolata tüketmenin bile krampları ve regl sancılarını hafifleteceği konusunda hemfikirler.

chocolate-with-love-cikolata

Eğer Frauenmond’ı denemek isterseniz bunun için biraz yüklü bir ücret ödemeniz gerekiyor. 100 gramlık çikolata 12 İsviçre Frangı karşılığında satılmaktadır. Bu da yaklaşık 35 TL’ye tekabül ediyor. Çikolatayı dilerseniz Chocolate with Love websitesinden satın alabilirsiniz. Marc Widmer, 2017 yılında dünyadaki farklı pazarlara da açılmayı umut ediyor.

 

İlginizi çekebilir

Gıda Sektöründe En İyi İş Fikirleri
Yiyecek ve İçecek Sektöründe Dikkat Çeken İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir