Japon kıyafet kiralama şirketi erkeklerin kendilerini prenses gibi hissetmelerini sağlıyor

Gün geçmesin ki Japonya’dan ilginç bir iş fikri ile daha karşılaşmayalım. Mary Mariee kadınlar için resmi kıyafet kiralayan bir Japon şirketidir. Ancak yakın zamanda kendini prenses gibi hissetmek isteyen erkekler için yeni bir pazara girdi. Hizmet karşılığında 600 dolar alan şirket erkeklere zarif bir düğün kıyafeti veya balo elbisesi giyme ve fotoğraflanma şansını sunuyor. Bu özel paket çok talep gördü ve şimdiye dek 100’den fazla erkek bu ilginç hizmetten faydalandı.

Japonya Chubu’da yer alan dükkanda kimonolardan beyaz gelinliklere kadar bir sürü kadın kıyafeti var. İlk başta süslü kıyafetlerle fotoğraf çektirmek isteyen kadınlar için bir paket sundular. Ancak kısa bir süre sonra erkeklerden de talep gelmeye başladı ve erkekler içinde özel bir paket hazırlamaya karar verdiler. Mağaza yöneticisi Hitomi Iseki erkeklerin kendilerini prenses gibi hissetmek istediklerini fark ettiklerini ve bunun için özel bir paket hazırladıklarını ifade etmiştir.

Paket, fotoğraf çekimi öncesi hazırlık, makyaj ve giydirme hizmetlerini kapsıyor. Makyaj öncesi erkeklerin tıraş edilmesi ve saçlarının yıkanması için yakınlardaki bir berber dükkanıyla ortak oldular. Hazırlık süresi ve takip eden fotoğraf çekimi yaklaşık iki saat sürüyor. Bu hizmetin bedeli hafta içi 390 dolar ve hafta sonlarıyla tatil günleri 580 dolar.

ilginc-is-fikirleriMary Mariee böyle ilginç bir hizmet verdiği için oldukça memnun gözüküyor ve kadın kıyafetleri giymek isteyen erkekleri yargılamıyor. Aynı zamanda erkek kıyafetleri giyerek fotoğraflanmak isteyen kadınlar için de benzer çekimler yapıyorlar. Mağaza müdürü gerçek kişiliklerini göstermek isteyen erkekler ve kadınlar için fırsatlar sunmak istediklerini belirtmiştir.

Cesur girişimciler için dünyanın dört bir yanından ilginç iş fikirlerini ve benzersiz girişimcilik örneklerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir