Jet Ski Kiralama İşine Nasıl Başlanır?

Jet ski kiralama işine başlarken ihtiyaç duyacağınız üç şey olacaktır: yer, ekipmanlar ve ustalık bilgisi. Bilgi birikimi, faaliyet, pazarlama, satışlar ve daha fazlası ustalık bilgisine dahildir. Makaleyi okumaya devam ederek jet ski kiralama işine nasıl başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Jet ski kiralama işine başlamak kolay gibi görünse de zorlu tarafları vardır. Her şeyden önce şunu bilmelisiniz ki jet ski kiralama işinden herkes tam anlamıyla faydalanamaz.

Girişiminiz için uygun bir yer bulamazsanız jet ski kiralama işiniz başarısız olur. Tabi ki jet ski kiralama işinizi herhangi bir yerde açabilirsiniz ancak müşteri bulabilecek misiniz? Hiç sanmıyoruz.

Jet ski kiralama işi için uygun bir yer bulmanın anahtarı su sporlarının talep gördüğü yerleri araştırmaktır.  Açık su kaynaklarının olduğu her yer jet skiler için uygun değildir. Jet ski için uygun alanların hem mercanlarla veya deniz yaşamı habitatlarıyla bağlantısı olan suyolu veya tatlı sularla korunması gerekir hem de çevre yasalarına uygun olması gerekir. Jet ski kiralama işine başlamadan önce ilk etapta yerel coğrafyayı ve yerel, bölgesel ve çevre kanunlarını araştırmanız gerekir. Seçtiğiniz noktanın kanunlara ve yönetmeliklere uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Araştırma aşamasında bunları ihmal ederseniz ileride zaman ve para kaybedersiniz. Sonuçta jet ski kiralama işine girmek oldukça tuzludur.

Peki jet ski kiralama işine başlamak neden bu kadar pahalıdır? Jet ski başlangıç kitleri başlı başına bir masraftır ve ayrıca bakım, tamirat ve yakıt masrafları da vardır. Kayda değer bir gelir elde etmek istiyorsanız eşzamanlı çalışan Yamaha jetlerden en az bir çift almanız gerekir. Yeni jet skiler almanızı tavsiye ederiz çünkü ikinci el makineler ( veya üçüncü eller ) ilk satışta tasarruf etmenizi sağlasa da jet ski bakımı ve motor ayarları yüzünden masraf yapmanız gerekecektir. Yeni jet skilerin fiyatı yapısına ve modeline göre 2,500 dolar ve 10,000 dolar arasında değişmektedir. Masrafların bu kadarla sınırlı kalacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü hem jet skiler hem de müşteriler için sigorta yaptırmanız gerekecektir. Bunu araba kiralama işi olarak görebilirsiniz tek farkı jet skilerin suda gitmesidir.

Jet ski kiralama işine başlamadan önce yeterli bilgi birikimine sahip olmanız gerekir. Olası pazarın durumunu, alacağınız jet motorlarının ne kadar güçlü olması gerektiğini ve acil durumlarda ne yapılması gerektiğini bilmeniz gerekir. Bunların öncesinde çevresel faktörleri de mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Sulardaki sınır çizgisini ayarlamanız ve olası müşterilerinizin nereye kadar gidebileceklerini belirlemeniz de gerekir.

Bazı insanlar jet ski kiralama işinin kolay olduğunu düşünür ancak unutmayın ki jet skiler yelkenli tekneleri ters döndürebilecek güçte makinelerdir. Ayrıca hız botları jet skileri sıkıştırabilir ve jet skiler limanlar ve diğer fiziksel bariyerlere çarpabilirler. Müşterileriniz bu tür kazalar esnasında yaralanmasa bile su yüzünden problem yaşayabilirler. Bu nedenle çok dikkatli olmalısınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir