Kadınlar İçin İnternetten Yapılacak İşler

İnternet üzerinden yapılan işler sayesinde kadınlar evlerinde, kahve dükkanlarında, kütüphanelerde ve iş merkezleri gibi yerlerde sanal ortamdan çalışarak kendi paralarını kazanabiliyor. Tabi ki sanal ortamda çalışabilmek için de belli becerilerinizin olması gerekir. Bu fırsatlar sayesinde hem faturalarınızı ödeyebilir hem de kendinizi tatmin edebilirsiniz. İnternet üzerinde kadınlar seçebileceği farklı pek çok iş türü vardır: el işi ürünler satabilirler, anne olmakla ilgili blog yazabilirler ve sanal asistanlık yapabilirler. Olasılıkların sonu yoktur.

 

Sanal asistanlık

İşletme sahipleri çoğunlukla çeşitli konularda kendilerine asistanlık yapmaları için tam zamanlı çalışanlar almak yerine sanal asistanlardan faydalanarak tasarruf etmeyi tercih ederler. Pazarlamadan muhasebeye belgelerin dosyalanmasından müşteri taleplerinin takip edilmesine kadar işletme sahiplerinin uymaları gereken yoğun iş programları ve kısıtlı kaynakları vardır. Sizde sanal asistanlık yaparak yoğun profesyonellerin görevlerini tamamlamalarına yardımcı olabilirsiniz.  Belgelerin dosyalara aktarılması, sosyal ağların kurulması, blog yazma ve online pazarlama fırsatları belirlemek gibi görevleriniz olabilir. Sanal asistanlık yapmanın başlangıç maliyetleri oldukça düşüktür. Evinizde bir odaya, bir bilgisayara ve telefon, faks, fotokopi makinesi ve yazıcı gibi ofis ekipmanlarına ihtiyacınız olacaktır.

 

Online butik sahipliği

Kadın işletme sahipleri fiziki bir dükkan açarak bir sürü masraf yapmak yerine butik işlerini online olarak yürütmeyi tercih ederler. Çıkarlarınıza uygun bir niş belirleyin. Daha sonra satmayı düşündüğünüz ürünleri size satacak toptancıları ve perakendecileri araştırın. Bebek kıyafetlerinden aksesuarlara, parfüm ve makyaj malzemeleri gibi kozmetik ürünlerine kadar online butiğinizde satacağınız pek çok ürün çeşidi vardır. Hediye sepetleri, tokalar, kıyafetler, aksesuarlar ve takılar gibi ürünleri kendiniz üretiyorsanız bu iş sizin için daha da uygun olacaktır. Online butik açmanın başlangıç maliyetleri düşük olacaktır ve esnek çalışma saatleriniz olacaktır ancak bunun yanında sıkı bir rekabete girmeniz gerekecektir. Başarılı olmak için düzenli ve organize olmanız gerekir. Web tasarımcı, grafik tasarımcı, alan adı ( domain name) , aylık hosting ( barındırma) ve stok maliyetlerinizi de kapsayan bir bütçe oluşturun.

 

Blogger olmak

İnsanların bir kısmı hobi amaçlı blog açarken bir kısmı da müşterileriyle online olarak bağlantı kurabilmek için blog yazarlar. İnternet aslında bu tür işlere fazlasıyla doymuştur. Ancak markalaşırsanız, iyi bir içerik sağlarsanız ve reklamcılar ve sponsorlar tarafından desteklenirseniz bloğunuz ön plana çıkar ve sadık okuyucuları etkileyebilirsiniz. Blogunuz için fikirlerinizi bir araya getirin. Hedef kitlenizi belirleyin ve blogunuza reklam verebilecek firmaları belirleyin. Annelik-babalık, çocuklu aileler için hızlı yemek tarifleri, kadınlar için iş fikirleri, bebek ürünleri veya kozmetik ürünleri hakkında bir blog açabilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir