Kadınlar İçin 6 İş Fikri

İşletmenizin başarılı olmasını mı istiyorsunuz? Bunun için ihtiyacınız olan en önemli şeylerden birisi iyi bir iş fikridir.

Dikkat ettiyseniz mükemmel demedik iyi bir iş fikri dedik. Bir işe yatırım yaparken mükemmel bir fikirle kötü bir ekibe ve plana para yatırmak yerine mükemmel bir ekip ve planla iyi bir iş fikrine para yatırmayı tercih ederiz. Girişim mezarlıkları mükemmel fikirler ve kötü düzenlemelerle doludur.

Bu işlerin %10’u ilham %90’ı alın teridir.

Amacımız basit. İlham almanıza yardımcı olmak ve terlemenizi azaltmaktır.

Evden çalışmanın en güzel faydalarından biri esneklik ve uygunluktur. Bu avantajları düşük başlangıç maliyetleri ile de birleştirebiliriz. Her yıl 1,4 milyon kadın kendi işini kuruyor. Sıklıkla şu ifadeyle karşılaşıyoruz. “Kendi işimi kurmak istiyorum ama nasıl yapacağımdan tam olarak emin değilim”.

Siz kadınlara tavsiye edeceğimiz 6 iş fikri şöyle:

 

1- Danışmanlık

Önceki deneyim ve kişi listenizi kullanarak yapabileceğiniz klasik örneklerden biridir. İşletmelerin çoğu bir danışman alarak aylık maaş ödemesi yapmak yerine daha uygun ücretlerle birkaç günlüğüne veya haftalığına birisine ücret ödemeyi tercih ederler. Dışarıdan yardım almak büyük bir trend haline gelmiştir ve sizde bunun avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu alan oldukça geniştir.

 

2- Freelance ( Serbest Çalışmak )

Becerilerinizi ve kişi listenizi kullanarak evden çalışmaya başlayın. En mükemmel örneklerden biri muhasebeciliktir. Kendi evinizin basit olan bütün muhasebe işlerini halledebiliyorsanız bunu farklı birçok firma içinde yapabilirsiniz. Bir önceki işinize göre daha fazla para kazanabilirsiniz. Ayrıca çalışma saatleriniz azalır ve esnekleşir.

Size tavsiye edebileceğimiz freelance bir diğer iş ise rapor yazmaktır. Fikirlerin sonu yoktur. Tam zamanlı sekreter çalıştırmak ve ödeme yapmak istemeyen küçük firmalara bu hizmeti sunan bir sürü kadın vardır.

 

3- Online pazarlama

Daha önceki düzenli işlerini bırakan kadınlar online pazarlamacı olabilirler. Günde birkaç saatlik çalışmayla artan oranlı gelir elde edebilirsiniz.

Kadınların aktif olarak yer aldığı bir diğer alansa deneyimli oldukları Adobe gibi yazılımları kullanarak internet sitesi geliştirme işine başlamaktır. Bir bilgisayarınız ve internet bağlantınız varsa yolu yarıladınız demektir. Buradaki en avantajlı nokta bu işe düşük maliyetlerle ve hızlı bir şekilde başlayabilmektir. Şirketler photoshop projelerini hızlıca halleden ve harika işler çıkaran kadınlarla freelance olarak çalışırlar.

 

4- Yiyecek içecek hizmeti ve etkinlik planlama

Büyük bir işletme açmak zorunda değilsiniz. Evde pişirdiği yemekleri satıp harika paralar kazanan bir sürü kadın vardır. Kar marjları oldukça iyidir. Kişi listeniz kalabalıksa yiyecek içecek işine girebilirsiniz. Evde yemek işi adlı yazımızı okuyarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

5- Sağlık ve spor

Spor eğitmenliği, egzersiz salonları ve daha bir sürü fikir. Bir sürü uzmanın çalıştığı bir egzersiz salonunda diğer kadınlarla birlikte çalışabilirsiniz. Bu işin sadece insanlar için olduğunu düşünmeyin. Evcil hayvanlarla alakalı sağlık uygulamaları da büyüyen bir alandır.

İşte size bir örnek. Çalışmaktan sıkılmış ve bıkmış bir kadın düzenli işini bırakmıştır. Kısa bir eğitim sonrasında bu kadın masaj işine başlamıştır. Düşük maliyetlerle başladığı bu iş daha sonrasında ilerlemiştir ve müşteri listesi her geçen gün artmaya başlamıştır. İşleri başlangıç noktasından bugüne kadar hızlı bir ilerleme gösteren bu kadın talebi karşılamak için ikinci bir çalışan almıştır.  Şu anda eskisine göre daha mutludur ve iyi paralar kazanarak ailesinin bütün masraflarını karşılar hale gelmiştir.

Unutmayın iş fikriniz milyon dolarlık olmak zorunda değildir. Doğru kişilere ulaşırsanız ve finansal dengenizi doğru ayarlarsanız hayatınız kısa sürede değişebilir.

 

6- İç mimarlık

Bu işi yapan ve kadınlar tarafından yönetilen bir sürü işletme vardır. Ev satışlarındaki düşüş nedeniyle bu tür işlere olan talep son zamanlarda iyice artmıştır. Bu işi yapan kadınlar satılacak olan evi daha sıcak hale getirecek şekilde birkaç mobilya veya aksesuar ile evi yeniden tasarlıyorlar. Birkaç emlakçıyla görüşün ve yaptığınız işten bahsedin. Evleri tasarlayacağınız ürünleri ikinci el eşya satan dükkanlardan temin edebilirsiniz.

Size kadınların hayatlarını değiştiren fikirlerden birkaç tanesini sunmak istedik. Unutmayın en iyi iş fikirleri deneyimlerinizden veya hobi ve tutkularınızdan çıkar. Adımlarınızı dikkatlice planladığınızdan ve doğru desteği aldığınızdan emin olun.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir