Kadınlara Gizlilik ve Hareket Kolaylığı Sağlayan Göğüs Pompası

Dünyanın dört bir yanından en yeni iş fikirlerini ve günlük hayata kolaylık getiren ürünleri araştırmaya devam ediyoruz.

Sessiz ve gizli bir şekilde çalışan, emzirme sütyeninin içerisine sığabilen göğüs pompaları, kadınlara özgürlük ve rahatlık sunuyor.
Emzirme işi bazıları için halen gizli yapılması gerektiğine inanılan bir ihtiyaç. Emziren kadınlar, çocuklarının ihtiyacı olduğunda kolayca besleyebilmek için genellikle göğüs pompası kullanır. Fakat göğüs pompaları bile kadınların günlük hayatlarında sıkıntı çıkarabilir.

İngiltere menşeili Elvie firması, kadınların göğüs pompası hakkındaki fikirlerini ve hislerini öğrenmek amacı ile bir araştırma yaptı. Anneler göğüs pompasından, çok sesli çalıştıkları gerekçesi ile vazgeçmeye başladı. Bu kadınların sosyal hayattan uzaklaşmaları anlamına geliyor. Ayrıca hantal pompalar nedeni ile, emziren kadınlar sağma işi ile birlikte başka bir şeyle meşgul olma şansını da yitiriyor. Elvie firması, tüm bu geri bildirimleri değerlendirerek dünyanın ilk sessiz çalışan göğüs pompasını geliştirdi.

Elvie pompa emzirme sütyeninin içerisine sığabilecek kadar küçük boyutlarda tasarlandı. Kendi özel uygulaması aracılığı ile akıllı telefon ile bağlantı kuran pompa, telefonunuz aracılığı ile de çalıştırılabiliyor. Sonuç olarak pompalama işlemi kendi başına ve sizi uğraştırmadan gerçekleşiyor. Bu da manuel pompaların aksine kadınların gündelik işlerinden uzak kalmalarını engelliyor. Akıllı telefon ile kullanılabilen, sessiz ve gizli göğüs pompası, sosyal ortamlarda kadınların daha rahat olması anlamına geliyor.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek yenilikçi iş fikri daha somut bilgi alabilirsiniz:

Ürünün tasarımı da oldukça pratik. Kolayca yıkanabilen beş parçadan oluşan pompa, USB aracılığı ile de şarj edilebiliyor. İki farklı boy ile gönderilen, ek ücret ödendiği takdirde de üçüncü bir boyutu da sunulan Elvie göğüs pompası, farklı vücut tiplerine uygun bir ürün.

Yakın zamanda yine başka bir İngiliz firması NHS ile işbirliğine giden Elvie firması, kadın sağlığı üzerine yeni teknolojiler geliştirmeyi amaç edindi. Ekim ayında satışa sunulması planlanan pompa, yanında BPA’sız şişesi ile birlikte gelecek.

Yeni annelerin hayatlarını kolaylaştırmak adına sizce başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

Yazar : Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

ODTÜ'den mezun olmadan önce yıllarca TRT Haber gibi birçok platformda editörlük yapan teknoloji aşığı biri. İnovasyonları, girişim fikirlerini ve tüm dünyadan yenilikleri sizler için araştırıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir