Kaldırımlara yerleştirilen akıllı ekranlar

TransitScreen’in yarattığı SmartWalk en güncel ulaşım bilgilerini kaldırımlara yerleştirdiği ekranlar aracılığıyla yansıtıyor.

İnsanlar basılı afişlerde yer alan bilgilere ve zaman çizelgelerine eskisi kadar güvenmemeye başladı çünkü mobil uygulamalar sayesinde en güncel değişiklikleri ve uyarıları rahatlıkla öğrenebiliyor. TransitScreen isimli firma vatandaşların en güncel ulaşım bilgilerini kolaylıkla öğrenebileceği bir görüntüleme sistemi yarattı.

Otobüsler, trenler ve trafik hakkında tam zamanlı bilgiler toplayan firmanın amacı ekranlara uygun ve işe yarar bilgiler girmek.  Sürekli güncellenen toplu taşıma bilgilerinin yanı sıra SmartWalk sistemi yoldan geçenleri en yakın istasyona veya hoş vakit geçirilebilecek güzel yerlere yönlendiriyor. Örneğin Berkeley Üniversitesi California kampüsü ve şehir merkezindeki BART durağı arasındaki güzergaha yerleştirilen SmartWalk ekranı her yıl üç milyon yaya tarafından kullanılabilecek.

Firma yükleme kolaylığı ve maliyetleri düşürdüğü için tasarlanmış görüntüleri kullanmayı tercih ediyor çünkü metro, raylı tren ve otobüs hatlarında yolculara bilgi veren ve yönlendiren ekranlar için duvar alanı kiralamanız veya izinler almanız gerekiyor. Bununla birlikte SmartWalk gerçek zamanlı veri oynatıyor ve herkesin kullanımına sunuyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir