Kelini kullanarak günde 320 dolar kazanan girişimci!

27 yaşındaki girişimci Brandon Chicotsky, Bald Logo isimli eşsiz bir hizmet başlattı. Girişimci, kel kafasını kendisine günde 320 dolar veren şirketler için billboarda dönüştürüyor ve mümkün olduğunca çok dikkat çekmek için Teksas sokaklarında dolaşıyor.

Eskilerin de dediği gibi: “Hayat limon veriyorsa, limonata yap“. Çok genç yaşta kafasındaki saçların birçoğunu kaybeden Brandon Chicotsky de tam olarak bunu yaptı. Brandon Chicotsky şunları söylemiştir: “Kel olmayı ben seçmediğim için kel kalabilirim ve kelliğimi fırsata dönüştürebilirim“. Ve Chicotsky kafasını gerçek bir iş olarak kullanmaya karar verdi. Genç girişimci, Bald Logo isimli reklam firmasını açtı. O günden beri Brandon Chicotsky ve iş arkadaşları arzu eden şirketlerin logolarını kafalarına geçici dövme olarak yaptırıyorlar ve bunun karşılığında günde 320 dolar kazanıyorlar. Brandon ve ekibinin kafalarına yaptığı dövmeler her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı ve dikkat çekmek için günde altı saat Teksas sokaklarında geziyorlar. Bald Logo’nun şu anda üç tane “kel meleği” var ancak hırslı işadamı ekibini genişletmeyi ve diğer şehirlere de yayılmayı planlıyor.

Bald Logo’nun melekleri logo dövmelerle dolaşırken daha çok dikkat çekmek için çekici kızlar,  kamera ekibi ve vücut çorapları kullanıyorlar. Brandon Chicotsky ve kel iş arkadaşları çalışırken, müşterinin reklamını yapmak için iki kadın aktris tabelalar taşıyorlar veya bayraklar sallıyorlar ve aynı zamanda vücut çorabı giymiş üçüncü bir aktör de onlara eşlik ediyor. İnsanların dikkatini çekmek için, bir kamera ekibi onları takip ediyor. Chicotsky sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Kameralar olunca, insanlar “Olay ne, kafanda ne var?” gibi sorular soruyorlar”.

Chicotsky, New York Daily News’e şunları söylemiştir: “Bu çok heyecanlı çünkü gerçekten insanların dikkatini çekiyor. Hayatımda ilk defa bir restoranda bana seslendiler: “Hey, sen o kel adamsın, seni YouTube’da gördüm!” Bald Logo kazancının neredeyse yarısını saçlarının bir bölümünü veya tümünü kaybeden otoimmun hastalarına yardım eden bir kuruluşa bağışlıyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek ilginç girişimcilik örneği Bald Logo hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir