Kendi Kişisel Bilgilerinizle Üretilen Kıyafet

İsveçli uygulama, kullanıcının aktivitelerini izleyip, bunları kişiselleştirilmiş bir kumaşa dönüştürmek için dijital teknoloji ve modayı birleştiriyor.

Moda ve teknoloji giderek birbiriyle daha da bağlantılı hale geliyor. Daha önce sizlere podyumdan doğrudan satın alım yapmaya yarayan bir uygulamadan ve kullanıcının duruşunu düzeltmek için titreşerek uyarı veren gömlekten bahsetmiştik. Şimdi de Google, dijital moda markası olan Ivyrevel ile güçlerini birleştirerek Coded Couture adına bireyin kişisel bilgilerinden üretilen kıyafetler üretmeye başladı.

Coded Couture bireyin yaşam tarzına, yaşadığı çevreye ve bireyin zevklerine göre tasarlanan bir kıyafettir. H&M’in dijital moda evi olan Ivyrevel, kullanıcının aktivitelerini izleyen bir Android uygulaması geliştirdi. Uygulama, bu bilgiyi kullanıcının tercih ettiği ve kullandığı yolları kullanıp dönüştürerek, “kodlanmış-kıyafet” üretiyor. Tüm bunlar elbisenin desenine de işleniyor. Sonuç oldukça kişiselleştirilmiş, uygulama ile satın alınabilinen özel dikim bir kıyafet. Kıyafeti satın almak isteyenler iş, parti veya resmi türlerinden birini seçebiliyorlar.

İnovatif iş fikri şu an beta aşamasında ve Ivyrevel firmasının eş kurucusu Kenza Zouiten gibi sektöründeki öncü kişiler tarafından deneniyor. Giderek daha fazla benzersiz ve kişisel ürünler arayan müşteriler için sizce bu gibi bir teknoloji modanın ötesine geçebilir mi?

 

İlginizi çekebilir

En iyi 10 Moda ve Güzellik Girişimi
Başarılı İnovasyonlar

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir