Kışın Yapılabilecek Ek İşler

Kış aylarında yapılabilecek belli işler vardır. Bu işler sayesinde bir süreliğine de olsa çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Peki bu iş fikirleri nelerdir? İşte sizin için hazırladığımız kışa özel iş fikirleri:

 

Neden sezonluk işler?

İnsanların farkı mevsimlerde farklı ihtiyaçları olur. Ve farklı ihtiyaçlar demek farklı iş fırsatları anlamına gelir. Özellikle kış aylarında kar, yol ve havayla alakalı diğer sorunları ortadan kaldırabilecek işlere ihtiyaç duyulur. Akıllı girişimciler mevsimlik ihtiyaçlarından avantajlarından faydalanırlar ve uygun hizmetleri sunarlar.

 

Kar küremek

Yaşlı, engelli ve diğer gruplardaki insanlar karları güvenli bir şekilde kürekleyemeyebilir. Kar yağışının yoğun olduğu bir yerdeyseniz bu iş sizin için harika bir ek iş fırsatı olacaktır.

 

Soğuk havalarda giyilebilecek kıyafetler ve aksesuarlar

Soğuk kış aylarında kar montlarına, şapkalara, hırkalara, kar pantolonlarına, eldivenlere ve atkılara olan talep artar. Sezonluk iş arayanlar için bu tarzda ürünler satmak oldukça mantıklıdır. Bu tarz ürünleri internet üzerinden de rahatlıkla satabilirsiniz.

 

Soğuk hava sepetleri

Başka bir iş fikri de soğuk hava sepetleridir. Bu tür sepetlerin içinde ailelerin kış aylarında ihtiyaç duyabileceği her türlü malzeme yer alır. Araba için ve ev için farklı sepetler satabilirsiniz. Sepetler aşağıdakileri içermelidir.

  • Pilli radyo ve piller
  • Şişe su
  • Konserve gıda
  • Konserve açacağı
  • İlk yardım seti
  • Pille çalışan lamba ( mumlar yangın çıkmasına neden olabilir )
  • Kar kazıyıcı ( camlar için )
  • Battaniye
  • Araç-gereç kiti

İsterseniz bu listeyi genişletebilirsiniz.

 

Çocuklar için kış kampı

Şöyle bir gerçek var ki dışarısı soğuk olduğunda dışarı çıkmak istemeyiz ve çocuklarımızı da dışarıya göndermekten çok fazla hoşlanmayız. Ancak çocuklar için bir kış kampı organize ettiğinizi duyan aileler seve seve bu hizmet için size para öderler.

 

İnsanların evlerini kışa hazırlama

Borular kontrol edilmeli, kaya tuzu alınmalı ve kaloriferler bakımdan geçmeli. İnsanların evlerini kışa hazırlayarak onlara yardımcı olabilirsiniz.

 

Buz heykeltraşlığı

Soğuk ve dondurucu havaların bol yaşandığı bir yörede iseniz buz heykeltraşlığı yaparak tahmin edemeyeneceğiniz paralar kazanabilirsiniz. Buz heykeltraşlığını çok beceri gerektirmemesi sebebiyle kısa sürede öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Sonrasında buzdan kuğular, kuşlar vb. modeller yaparak bunları çevredeki mağazalara, restoranlara ve hemen hemen herkese pazarlayabilirsiniz.

 

Diğer ek iş fikirleri

Bunların haricinde kışın yapılacak daha bir sürü ek iş fikri vardır. Kayak tatilleri organize etmek, kayak ekipmanları satmak ve kış sporları eğitimi vermek gibi kazançlı bir sürü iş vardır. Ancak dikkatli bir iş planı hazırlamalısınız. Aynı zamanda yapacağınız işe bağlı olarak ilgili resmi kurumlardan ruhsat ve izinler almanız gerekebilir. Son olarak işinizin reklamını unutmayın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir