Kişiye Özel Hediye İşi

Evde kendi işini yapmak isteyenler için iş imkanları her geçen gün daha da artmakta. Kişileştirilmiş hediyeler de evde iş kurmak isteyenler için cazip bir seçenek.

Kişiselleştirilmiş hediyeler önemli günleri, keyifli anları ve unutulmaz dakikaları kutlarken alıcılara yardımcı olur. Fotoğraf çerçeveleri ve anahtarlıklar gibi bireysel fikirlerden hatıra hediyeleri gibi grup hediyelerine kadar yaratıcı ve kalıcı iş fikirlerini kişiye özel hediyeler sayesinde müşterilerinize sunabilirsiniz. Kişiye özel hediye işinizi kurarken kaligrafik baskılar, nakışlar ve boya uygulamaları da dahil bütün kişiye özel hediye seçeneklerini düşünmelisiniz.  Gelecekteki başarınızı garanti altına almak için başlangıç aşamasında bütün dikkatinizi işletme amaçlarınıza ve gelecekte gerçekleştirmeyi düşündüğünüz girişimlere verin. Evden de yürütebileceğiniz bu iş için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 

Adımlar

İş planınızı düzenleyin.  Ayrıntılı ve doğru bir iş planı hazırlamak için bütün dikkatinizi verin.  Sektör trendleri ve bölgenizdeki rekabetle ile ilgili çalışın. Rakiplerinizin tekliflerini inceleyin. İşletmenizi hangi özel ürünlerle ve özelleştirilebilir paketlerle rakiplerinizden daha üstün hale getirebilirsiniz bulmaya çalışın. Fiyat uygulamalarına, satış stratejilerine ve pazarlama konseptlerine bakın. İşletmenizi ne şekilde kuracağınıza karar verin.  ( Şahıs işletmesi veya sınırlı sorumlu şirket )Muhtemel kazançları hesaplayın ve gerekli finansal tabloları oluşturun. Finansal tablolar kar-zarar bilançosu ve nakit akış hesaplarını içermelidir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği KOBİ bilgi sitesini ziyaret ederek ilgili konular hakkında bilgi alın.

İşletmenizin ismini bulun ve logosunu tasarlayın. Yarattığınız logo ve bulduğunuz isim kişiye özel hediye işletmenizin sunumu olacaktır. Seçtiğiniz ismin geçerliliğini Türk Patent Enstitüsünden ve ilgili kurumlardan kontrol edin. Eğer bulduğunuz isim kullanımda değilse ilgili kurumlara marka başvurusu yapın.

İşletmeniz için yer bulun. Kişiye özel hediye işletmenizin güncel ihtiyaçlarına ve gelecek hedeflerine uyan bir yer bulun. Aynı zamanda hediyeleri kişiselleştirirken kaligrafi, nakış ve boya uygulamaları yapmanız gerektiğini unutmayın. Bunun için evinizin belli bir bölümünü de kullanabilirsiniz. Eğer klişe ve oyma makineleri kullanacaksanız daha geniş bir alanı olan ticari bir yere bakmalısınız. Ürünleriniz için ister online ister fiziki bir perakende satış yeri de bulmalısınız.

Gerekli malzemeleri ve ekipmanları satın alın.  İşinizle alakalı malzemeler bulmak için bölgenizdeki toptancıları araştırın. Boyalar, fırçalar, nakış iplikleri ve kumaşlar kullanacağınız malzemelerdendir. Cam eşya, seramik ve tahta süslemeler satan üreticilerin yerini bulun. İşletme ihtiyaçlarınıza ve tasarımlarınıza uygun klişe ve nakış makinesi gibi ekipmanlarınızı satın alın.

İşletmenizle ilgili fısıltılar yaratın. Bu şu demek oluyor: tüketiciler ürünleriniz veya şirketiniz hakkında konuşarak markanızın yayılmasına vesile olacaklardır. Tüketici iki arkadaşıyla konuşur, onlar da iki arkadaşıyla konuşur ve bu böyle kar topu şeklinde büyüyerek devam eder. Sonuç olarak işinizi hiç para harcamadan birçok kişiye tanıtmış olursunuz.

Kişiselleştirilmiş ürünlerinizin kullanışlılığını gösteren broşür veya kataloglar hazırlayın ve bunları diğer işletmelere gönderin.

 

İhtiyacınız Olanlar

El ilanları

Broşürler

Kişiselleştirme ekipmanları

 

Evde iş yapmak isteyenler kazançlı ve yeni iş imkanlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Herkese bol kazançlar!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir