Klimalarda %30 Enerji Tasarrufu Sağlayan Cihaz

Buharlaşmalı soğutma yöntemi, endüstriyel klima ünitelerinde senelerdir kullanılıyor. Şimdilerdeyse aynı işlevi gören Mistbox, ev tipi klimalara monte edilerek enerji tasarrufu sağlıyor. Kitle fonlaması yöntemiyle üretilen ve güneş enerjisiyle çalışan cihaz, insan bedeninin terleyip buharlaşarak serinlemesinden ilham almış. Sıcak günlerde klima sisteminin çevresine su buharı püskürten cihaz, klimanın fazla çalışmasını ve dolayısıyla fazla elektrik tüketmesini önlüyor.

Ev sakinleri Mistbox’u klimanın dışına kolayca monte edebiliyor. Sonra ise cihaz klima yoğunlaştırıcının etrafında su buharı üretiyor. Bu sayede hava soğuyor ve klima daha verimli çalışıyor. Sonuç olarak klima, daha az enerji tüketiyor ve kullanıcılara %30’a varan miktarda tasarruf sağlıyor.  Sistem iOS uygulamasıyla kontrol edilebiliyor. Android uygulaması ise hazırlanma aşamasında.

Mistbox 400 dolara satılıyor ve her boyuttaki klimalarda kullanılabiliyor. İnsan vücudunu taklit ederek başka ne tür tasarruflar sağlanabilir?

En başarılı inovasyon fikirlerini ve yenilikçi ürünleri siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Tasarruf Etme ve Para Biriktirme Yöntemleri
Geleceğin En İyi İş Fikirleri

Borsa Nasıl Oynanır?

İş Fikirleri

Evde Para Kazanma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir