Klipsli bıçak

Klipsli bıçak yemek yaparken sürekli olarak kestiğimiz ve kanattığımız bu nedenle de bazen yemeği yarıda bıraktığımız durumları yaşamaya son veriyor. Bıçağın üzerindeki klips rahatlıkla aşağı ve yukarı hareket ettirilebiliyor ve bu da ürünü çok işlevsel kılıyor. Klipsli bıçak emniyetli ve fonksiyonel özelliği ile her evin ihtiyacı.

Hanımlar yemek yaparken, yılların verdiği pratiklikle ya da daha küçük yaşlarda yemek yapma yatkınlıkları nedeni ile yemek yaparken kullandıkları bıçaklar konusunda çok daha dikkatli. Yemeği sadece hanımlar yapmıyor elbette. Yemek yapmayı seven ya da yalnız yaşadığı için yemek yapmak zorunda kalan baylar yemek yaparken sıkça parmaklarını kesebiliyorlar. Hele de mutfağa sadece ara sıra giriyorlarsa. Soğan doğrarken, meyve ya da sebze doğrarken sizin yerinize bıçağın üzerinde olan soğan ya da meyve ve sebzeleri parmağınızı sürmenize gerek bırakmadan kendisi halleden bıçak sayesinde parmak kesilmeleri de yaşanmıyor.

Bıçakla kesme işi bittikten sonra, kesme sırasında bıçağın üzerinde biriken sebze ve meyveleri üzerinde bulunan ve rahatlıkla kayan klipsi ileri iterek bıçağı temizleyebilirsiniz. Tekrar kullanmak içinde klipsi yeniden geriye çekmeniz yeterli. Kullanımı bu kadar kolay, kendisi de bu kadar fonksiyonel olan bıçak Avrupa’da ve Amerika’da gerek ev hanımlarının ve aşçıların vazgeçemediği ürünlerden biridir.

Bizlerinde çok ihtiyacı olan ve büyük bir açığı kapatacak olan fonksiyonel ürün ticaret konusunda da rekabet oluşturabilecek kadar iddialı. Yurt dışından ithal edilerek iç piyasaya satılabilecek ürününün piyasada büyük ilgi göreceği de şüphesiz. İthalata sıcak bakmayan ya da ithalat yapmayı düşünmeyen kişiler için patenti alınarak üretimi de gerçekleştirilerek satışı yapılabilir. Hedef kitlesi yani satış yapılabilecek kitle çok geniş olduğu için, ürün ticaret konusunda da başarı elde edecektir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir