Koşuculara Özel Sesli Kitaplar

Bu yazımızda sizlere koşuculara özel hayata geçirilen bir girişimden bahsetmek istiyoruz. Story Running, park çevresindeki gezintilere yaratıcı bir unsur katmak ve koşucuların devam etmelerini sağlayacak ilhamı vermek için tasarlamış egzersiz süresi kısalığında hikayelerden oluşan bir hikaye serisidir.

Daimi koşucuların çoğu, koşmak için ihtiyaçları olan fazla enerjiyi sağlayacak bir müzik listeleri olmadan koşuya gidemezler. Peki sesli kitaplar aynı motivasyonu sağlayabilecek mi? Runtastic uygulamasının yaratıcısı olan avusturya merkezli takım böyle olacağına inanıyor ve bu inanç doğrultusunda örnek girişimcilik fikri olan Story Running’i geliştirdiler – park çevresindeki gezintilere yaratıcı bir unsur katmak ve koşucuların devam etmelerini sağlayacak ilhamı vermek için tasarlamış egzersiz süresi kısalığında hikayelerden oluşan bir hikaye serisi-.

Şu anda Runtastic kitaplığında bulunan dört sesli kitabın her birinde 40’ar dakikalık hikayeler bulunmakta olup koşucu hikayenin baş karakteridir. Ses sanatçısı Maj Ingemann Molden daha fantastik olan Iomluath’ın Seyehati’ndeki ormanlık alanda bir çare ararken, Rapçi Masta Ace tarafından anlatılan Gerçeğin Taşıyıcısı adlı hikayede ana karakter Alcatraz’dan kaçıyor. Her biri profesyonel aktörler ve ses teknisyenleri tarafından oluşturulan sesli kitaplar, koşucuları motive etmeye ayarlanmış müzikler içeriyor. Hikayeler yavaşça başlayıp, koşunun zirveye ulaştığı anda daha heyecan dolu oluyor ve sona doğru mesafe egzersizinin aktivite eğrisi ile eşleşerek tekrar yavaşlıyor. Aşağıdaki video Story Running serisi için hazırlanmış bir fragmandır:

Android, iOS ve Windows cihazları için İngilizce ve Almanca dil seçenekleri bulunan Story Running, koşucuları kalplerinin yarışmasını sağlamak için tasarlanan merak uyandırıcı hikayelerin ortasına koyarak, kendilerini motive edebilecekleri yeni bir açı kazandırmayı hedefliyor. Sizce insanlara egzersiz yaparken, eğlenme imkanı sunan daha başka yollar var mıdır?

Siz değerli okuyucularımız için dünyanın dört bir yanından yaratıcı iş fikirlerini ve girişimcilik haberlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir