Kurşun Geçirmez Güvenlik Battaniyesi

Güvenlik battaniyeleri gençlerin psikolojik olarak rahatlamasını sağlarken Oklahoma merkezli ProTecht, LLC tarafından geliştirilen Bodyguard Blanket daha somut bir koruma sağlıyor. Balistik malzemelerden yapılan Bodyguard Blanket isimli güvenlik battaniyesi silahlı okul saldırılarındaki mermilerden veya kasırgalarda uçan enkaz parçalarından korunmak için tasarlanmıştır.

Çocukların silahlı okul saldırısı tehdidine karşı güvende olmamaları üzücü bir durumdur. Oklahoma merkezli ProTecht, LLC şirketine göre 2012 yılında 40’dan fazla silahlı okul saldırısı olmuştur. Amerika’nın birçok bölgesindeki en büyük endişelerden biri fırtınalardır. National Oceanic and Atmospheric Administration’a göre bu yol Amerika’da yaklaşık 1,000 tane fırtına olmuştur ve keskin olmayan bir cisimle kafaya alınan darbeler sonucu ortalama 70 ölüm ve 1,500 yaralanmayla olmuştur.

Bu tür tehlikelere karşı koruma sağlamak isteyen girişimci firma ProTecht, kurşun geçirmez Bodyguard Blanket’ı görücüye çıkardı. Bu güvenlik battaniyesi, ABD askerlerinin savaşlarda kullandığı yüksek yoğunluklu plastiklerden yapıldı. Bu sayede Bodyguard Blanket 9mm ve .22 kalibre mermilerde dahil teçhizatın çeşidine göre koruma sağlıyor. Mermiyi yakalayarak ve battaniyenin katmanları içinde deforme ederek merminin enerjisini ciddi ölçüde emiyor.

kursun-gecirmez-battaniye-2

ProTecht tarafından yapılan açıklamaya göre ürün kapsamlı laboratuar testlerinden geçirildi. Battaniyenin yaklaşık olarak 490 – 660 jul enerjiyi veya 361 – 486 ft lb gücünü emebildiği tahmin ediliyor. Dyneema denilen polietilen bazlı bir malzemeden yapılan battaniye silahlı okul saldırındaki kurşunlara karşı koruma sağlıyor.

Durdurma gücü olan 7.9 mm’lik bu kalın battaniye küçük çocukların bile taşıyabileceği esneklikte ve hafiflikte tasarlanmıştır. Harika bir girişimcilik ürünü olan battaniyenin üç farklı boyu vardır ve kemer özelliği kullanıcıların battaniyeyi kolayca bağlamalarını sağlar.

kursun-gecirmez-battaniye-1

Bodyguard Blanket ucuz değildir ve her biri 1,000 dolardan satılmaktadır ancak şirket okullara özel sığınaklar yapmanın daha pahalı bir seçenek olduğunu belirtmiştir.

300 dolara satılan Ballistic Backpack daha ucuz bir alternatiftir ancak daha az koruma sağlar.

Bodyguard Blanket’ın balistik testini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Tüm dünya üzerinden en yeni girişimcilik fikirlerini ve haberlerini sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir