Meyve Suyu Barı Açmak

Sağlık bilinciyle hareket eden tüketicilerin lezzetli ve kolay ama bir o kadar da besleyici olan içeceklere ve atıştırmalıklara olan talebi meyve suyu barlarının 90’lı yılların ortasında patlama yapmasına neden olmuştur. İsterseniz kendi meyve suyu karışımlarınıza sebzeler ve vitaminler ekleyebilir isterseniz de tamamen organik meyve suları satabilirsiniz. Meyve suyu barınızı açtığınız zaman rakiplerinizi gölgede bırakmak için iyi bir planlama yapmanız ve stratejik pazarlama planı hazırlamanız gerekir. Aşağıdaki adımları takip ederek meyve suyu barınızı nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

Meyve suyu barı nasıl açılır?

1 – Bildiğiniz başarılı meyve barlarını inceleyin. Hem ürünlerini hem de pazarlama stratejilerini analiz edin. Öğrendiğiniz bilgiler acemilerin yaptığı yaygın hataların önüne geçmenizi sağlar.

En çok satan meyve sularını veya diğer ürünleri öğrenin.

Hedef kitlelerinin demografik özelliklerini araştırın. Örneğin öğrencilerin tüketim ve para harcama alışkanlıkları genç ailelerden farklıdır. Hedef kitlenizin demografik özelliklerini bilmeniz müşteri tabanınızı oluşturmanıza yardımcı olur.

Pazar stratejilerine çalışın böylece tüketicilere nasıl ulaştıklarını ve aynı zamanda mesajlarını nasıl ilettiklerini öğrenebilirsiniz.

2 – Hem beklenen maliyeti hem de tahmin geliri kapsayan bir iş planı hazırlayın.

Emlak masraflarını araştırın. Finansal durumunuza bağlı olarak bir mülk alabilirsiniz veya bir mülk kiralayabilirsiniz. Meyve suyu barınızı karlı hale getirecek müşterilerin yoğun olduğu bölgelere bakmayı unutmayın.

Endüstriyel mutfak ekipmanları, meyve suyu malzemeleri, temizlik malzemeleri, yazılım programları ve mobilyalar da dahil gerekli malzeme ve ekipmanların maliyetini hesaplayın.

Gerekli olan ruhsat ve izinleri öğrenin. Ne tür bir mali sorumluluk sigortası yaptırmanız gerektiğini araştırın. Bütün bunları öğrendikten sonra işletme ruhsatı, izinler ve mali sorumluluk sigortası masraflarını hesaplayın.

Meyve suyu barınızda kaç personel çalıştıracağınıza ve personel maaşlarının ne kadar olacağına karar verin.

Online ve basılı reklam, promosyon ürünleri ve hatta yerel televizyon reklamlarını kapsayan bir pazarlama bütçesi hazırlayın.

3 – Meyve suyu barınıza sermaye bulun.

4 – Mali konuları hesapladıktan sonra meyve suyu barınız için bir yer bulun. Erişimi kolay ve görünürlüğü yüksek olan bir yer seçin.

5 – Blenderlar, meyve suyu sıkacağı, büfe tipi kollu portakal sıkacağı, buz makinesi, taze meyveler ve sebzeler gibi ekipmanların ve malzemelerinizin siparişini verin.

6 – Meyve suyu barınız için iş görüşmeleri yapın ve beğendiğiniz kişileri işe alın. Samimi, neşeli ve aynı zamanda sorumluluk sahibi ve çalışkan kişileri işe aldığınızdan emin olun.

7- El ilanları ve aynı zamanda internet ve yerel radyo kanalları aracılığıyla meyve suyu barınızın reklamını yapın.

8 – Meyve suyu barınızı büyük bir kutlamayla açın. Tüketicilerin ürünlerinizle tanışması için ikramlar sunun.

 

Meyve suyu barı açmak için ipuçları

Meyve suyu barınız için yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yer seçin. Örneğin kalabalık bir spor salonu veya bir üniversite yakınlarında açabilirsiniz.

Meyce sularının haricinde sağlıklı atıştırmalıklar da satabilirsiniz.

Ürünleriniz için eğlenceli ve çekici isimler düşünün.

 

Uyarılar

Taze malzemeler çabuk bozulur. Bu nedenle fazla malzeme almayın ve tedarik hattınızın her zaman açık olduğundan emin olun.

 

İhtiyacınız olanlar

  • İş planı
  • Blender
  • Meyve suyu sıkacağı
  • Büfe tipi kollu portakal sıkacağı
  • Buz makinesi
  • Taze meyveler ve sebzeler

Tüm bu detaylarla uğraşmak istemiyor ve kolay yoldan iş kurmak istiyorsanız bayilik veren firmalardan bayilik alabilirsiniz. Hem kazançlı hem de sağlıklı bir iş kurmak isteyenlere özel organik iş fikirleri ve yatırım alanlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir