Milyonlarca hap türünü anında tanıyan akıllı telefon uygulaması

Ecza dolaplarımızda eskiden kalma birçok hap vardır. Ancak bunların ne hapı oldukları konusunda hep çelişkiler yaşarız. Mide bulantısı veya soğuk algınlığı hapı sandığımız haplar, yanlış kullanımdan dolayı bizi sağlığımızdan edebilir. Hem bunun önüne geçmek hem de görme bozukluğu olan hastaların ilaç kullanımını kolaylaştırmak artık çok kolay. Hastaların akıllı telefonları aracılığıyla ilaçları tanımlamasını sağlayan TruScan isimli yeni Android uygulaması, bu karışıklığı tamamen ortadan kaldırmayı vadediyor.

TruMedicines adlı girişimci bir firmanın geliştirdiği TruScan isimli akıllı telefon uygulaması; ilaç isminden, etkisine, son kullanma tarihinden, yan etkilerine ve hatta alternatif seçeneklere kadar söz konusu hapla ilgili hastaların bilmesi gereken her şeyi gözler önüne seriyor. TruScan akıllı telefon uygulamasının 52 farklı dil seçeneği var.

Bu yeni akıllı telefon uygulaması ile anında hap tespiti yapılarak hap bilgisi sesli olarak okunuyor. Ayrıca hastalar hapların detaylarını cep telefonlarından görsel olarak, bütünüyle ve açık metin olarak görebiliyorlar.

Hayatımızı kolaylaştıran iş fikirlerini ve girişimleri sizler için araştırmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir