Mobil Sauna İle Soğuğun Keyfini Çıkarın!

New Hampshire’ da yaşayan bir grup sörfçü tarafından aracınızla kolaylıkla istediğiniz yere götürebileceğiniz bir mobil sauna geliştirildi.

Sörf tutkunları soğuk aylarda bile güzel dalgalara karşı koyamıyor. Buradan yola çıkan sörfçünin aklına güzel bir iş fikri geldi. Kış aylarında denizden kopamayan aynı zamanda üşüyüp hasta olmak istemeyen kişileri ısıtacak bir fikir…

Sörf yapılan alana götürülen kovan biçimli mobil sauna Portsmouth, New Hampshire’da yaşayan bir grup sörfçü tarafından geliştirilmiştir. Yapımında kullanılan odun sağlam ve çürümeye dayanıklı Western Red Cedar odunudur. Saunanun tuz ve deniz serpintisine maruz kalmaması için paslanmaz çelik ve galvanizle kaplanmıştır. Seçilen alternatife bağlı olarak iki ve sekiz kişi arası kapasiteli modelleri vardır.

mobil-sauna2

Standart olanlar propan gazıyla çalışmakta olup hem kuru hem de ıslak sauna etkisi göstermektedir. Dileyenler için mobil saunanın ekstra soyunma çadırı ve duşu bulunan odun yakmalı modelleri de bulunmaktadır.

mobil-sauna1

Mobil saunalar yakın zamanda satışa çıkmış olup esas model 16,400 dolar civarındadır. Firma yakın zamanda kiralama hizmeti vermeyi de planlamaktadır.

Benzersiz iş fikirlerini ve girişimcilik hikayelerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir