Müşterilerin duygularına göre üretilen eşsiz kumaşlar

Abstract_ müşterilerin duygularına ve yazılarına dair bilgiler toplayan ve bunları eşsiz desenleri olan kumaşlara dönüştüren bir internet mağazasıdır.

Moda her zaman kişinin kendini ifade etme becerisi olarak görüldüğünden giyim firmalarının ürettiği eşsiz ve özelleştirilmiş kıyafetler istekli müşterilerin her zaman ilgisini çekiyor. Müşteriler tarafından tasarlanan gözlükleri, kişiye özel hazırlanan gömlekleri ve hatta müşterinin eski kanepesinden yapılan tek seferlik koşu ayakkabılarını daha önceden görmüştük. Bugün sizlere yeni bir iş fikrinden bahsedeceğiz. İnternet mağazası Abstract_ müşterilerin duygularına ve yazılarına dair bilgiler topluyor ve topladığı bu bilgiler doğrultusunda ürün hattında kullanmak üzere eşsiz desenleri olan kumaşlar üretiyor.

Müşteriler öncelikle Abstract_ internet mağazasını ziyaret ediyorlar ve yüz tanıma yazılımı kullanarak yüz ifadelerini analiz eden sistemin web kameralarına ulaşmasına izin veriyorlar. Daha sonra kullanıcı kısa bir yazı yazıyor. Program hikayenin içeriğine ve aynı zamanda kullanıcının yazma ritmine ve yüz ifadesine göre müşteri verilerini eşsiz dijital desenlere dönüştürüyor. Bir sonraki adımda Abstract_ tasarımcıları bu dijital deseni kumaş tasarımı formuna dönüştürüyorlar. Son olarak müşteri bu kumaştan yapılacak kıyafeti seçiyor ve beden ölçülerini ve tercih ettiği renk kombinasyonlarını belirliyor. Hatta desenin yerini ve ölçüsünü bile ayarlayabiliyorlar. Bütün bu süreçler tamamlandıktan sonra, müşteri internet mağazasından sipariş veriyor ve sipariş Abstract_ ekibi tarafından elde yapılıyor.

Abstract_ tekstil tasarımcısı Kristine Boesen, moda tasarımcısı Julie Helles ve etkileşim tasarımcısı Bjorn Karmann’ın ortak çalışması sonucu ortaya çıkmıştır.

Aşağıdaki videoyu izleyerek iş fikri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Moda ve giyim sektörüyle ilgilenen girişimcilere özel eşsiz iş fikirlerini ve girişim haberlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Moda ve güzellik sektöründe en iyi iş fikirleri
Başarılı girişimcilik örnekleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir