Mutfak araç ve gereçlerini ödünç alabileceğiniz mutfak kütüphanesi

Kitchen Library, pişirme ekipmanlarını kısa süreliğine kiralayabileceğiniz Kanada’nın kar amacı gütmeyen ilk kiralama kütüphanesidir.

Paylaşım ekonomisinin son yıllarda artan popülaritesi toplumların hem kaynakları bir havuzda toplamasını hem de birbirlerini daha yakından tanımasını sağlıyor. Ev sahiplerinin paylaşmak istedikleri eşyalarını posta kutusu stickerları aracılığıyla sergiledikleri Pumpipumpe projesinden daha önce bahsetmiştik. Bugün size başka bir yenilikten bahsedeceğiz. Kitchen Library, pişirme ekipmanlarını kısa süreliğine alabileceğiniz Kanada’nın kar amacı gütmeyen ilk mutfak kütüphanesidir.

Kitchen Library kütüphane gibi işleyip ev aşçıları için bir halk kaynağı olmayı amaçlıyor. Üyeler 50 dolar karşılığında bir yıllığına kütüphaneye üye oluyor. Bu rakam orta seviyedeki bir gerecin maliyetine denk geliyor. Kütüphaneye üye olduğunuz takdirde mikserlerden meyve suyu sıkacaklarına, pasta aletleri ve hatta dondurma yapma makinelerine kadar her türlü mutfak ekipmanını ödünç alabiliyorsunuz. Her alet en fazla beş günlüğüne ödünç alınıyor ve kullanım sonrası yıkanmış ve temizlenmiş olarak bırakılıyor. Kütüphane yemek veya pasta workshopları için de kullanılabiliyor. Bu sayede tüketiciler ekipmanları tanımış oluyor ve tariflerin hazırlanmasıyla ilgili birbirlerine yardımcı oluyor.

Kitchen Library daha sağlıklı yemekler tüketmek isteyen ve evde yemek pişirmek isteyen tüketicilere pahalı ekipmanlar yerine düşük maliyetli ekipmanlar sunarak bariyerleri düşürüyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir