Nuri Alçoların sonu! İçeceğinize ilaç atılıp atılmadığını anında öğrenin!

Indiegogo isimli kitle fonlaması sitesinde finansman arayışında olan pd. id isimli cihaz kullanıcıların içeceklerine herhangi bir madde katılıp katılmadığını anlamalarına yardımcı oluyor.

Ne yazık ki kadınların ve hatta erkeklerin bile gece dışarı çıktıklarında kendilerini cinsel saldırılara karşı korumak için yanlarında bir şeyler taşımaları gerekiyor. Kullanıcıları kötü durumlara karışı korumak için kullanıcının telefonundan sahte aramalar gönderen Guardian Angel isimli takıdan daha önceden bahsetmiştik. Bugün sizlere başka bir üründen bahsedeceğiz. pd. id isimli küçük kit kullanıcının içeceğine bir şey katılıp katılmadığını anlamasına yardımcı oluyor.

Indiegogo isimli kitle fonlaması sitesinde finansman arayışında olan parmak ölçüsündeki test çubuğu cüzdan veya çantaya sığabiliyor. pd. id herhangi bir maddenin karıştırılıp karıştırılmadığını tespit etmek için her türlü içeceğin içine yerleştirilebiliyor. Numune küçük bir haznenin içine toplanıyor.  Daha sonra sensor içeceğin yapısını tespit etmek için içeceğin ısısını, kütlesini ve elektrik akımını analiz ediyor.  ABD Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) tarafından kullanılan yöntemlerden faydalanan cihaz birkaç dakika içinde içeceğin molekül oluşumunu tespit ediyor. Cihazın üzerinde bulunan LED’ler sayesinde içeceğinizin içinde bir şey olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. Cihazın üzerindeki kırmızı ışığın yanması içeceğe bir şey katıldığını yeşil ışığın yanması da içeceğin temiz olduğunu gösteriyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek pd. id hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Harika girişimcilik ürünü pd. id her yaştan ve her cinsiyetten insanın cinsel saldırılara karşı korunmasını sağlıyor.

Tüm dünya üzerinden en ilginç ve en başarılı fikirlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir