Ödülü hak eden 5 değişik iş fikri

Değişik iş fikirleri: yeni bir iş kurmak parkta yürüyüş yapmaya benzemez ve bu süreçte aşılması gereken bir sürü engel olur. Bununla birlikte farklı bir iş fikrinin girişime değer katması ve birtakım etkili pazarlama faaliyetleri ile müşterileri teşvik etmesi gerekir.

Dünya da sayısız başarılı iş örneği vardır ve bazıları popülerlik kazanırken bazıları kazanamaz. Bizde sizler için dünyanın en hızlı büyüyen firmalarını bir araya getirdik. Hadi bu ilginç girişimlere kısaca göz atalım.

 

5 numara: I Do Now I Don’t

Her gün bir sürü çift nişanlanır ve ne yazık ki bazıları evlilik noktasına gelemeden ayrılır. Ayrılan çiftler ellerinde kalan nişan yüzüklerini satın aldıkları mağazaya geri satmaya çalıştıklarında mağazalar düşük fiyatlar teklif eder. Bu durum çiftler için hayal kırıklığı yaratsa da bu tür durumları çözen online bir mağaza vardır. I Do Now I Don’t kullanılmayan nişan yüzüklerini pazar fiyatının üstünde bir fiyata alır. Nişan yüzüklerini temizler ve daha sonra ucuz ve iyi ürünler arayan müşterilere yeniden satar. Böylece hem satıcı hem alıcı karlı çıkar. Bu işe nişan yüzükleriyle başlayan site şu anda diğer takılar içinde aynı uygulamayı başlatmıştır.

 

4 numara: Design a Tea

Design a Tea muhteşem bir iş fikridir ve kendi çay karışımlarını hazırlamak isteyen insanlara harika bir fırsat sunar. Design a Tea, müşterilerine istedikleri lezzeti seçmeleri ve kendi çay karışımlarını hazırlamaları için 40’ın üzerinde çay lezzeti sunar. Bu fikir sayesinde 10,000’den fazla benzersiz çay lezzeti oluşturulmuştur ve bu küçük bir internet sitesi ciddi anlamda büyümüştür.

 

3 numara: Bath Petals

Daha önceden şehrin içinde bakım aracı olarak dolaşan kamyonet içinde güzellik ürünlerinin saklandığı bir depo alanı ve deneme alanı olan bir kamyonete dönüşmüştür. Deniz tuzu barı ve köpük makinesiyle donatılan bu araç müşterilerine tuzları ve vücut peelinglerini deneme fırsatı sunuyor. İlk başta online olarak yola çıkan firma başarıyı yakaladıktan sonra mobil dükkan uygulamasını başlatmıştır ve başarısını pekiştirmiştir.

 

2 numara: Wanderlust

Wanderlust vintage kıyafetlerin mobil dükkan aracılığıyla satıldığı bir diğer değişik iş fikridir. Retro tarzı fistolu süslemeler ve ahşap paneller mobil dükkana vintage bir görüntü katmaktadır. Wanderlust’ın başarısı sabit olsa da açıldıktan kısa bir süre sonra karlı bir iş haline gelmiştir ve bu vintage araba hala sokaklarda ve çeşitli etkinliklerde ön plana çıkmaktadır.

 

1 numara: Thankster

Bir iyilik karşılığında veya başka nedenlerle insanlara teşekkür ederiz. Ancak birilerine kartlar veya başka araçlar olmadan teşekkür etmek zordur. Thankster ismiyle tanınan bu online işletme benzersiz el yazıları ve diğer zarif özellikleriyle kendi kişiselleştirilmiş “teşekkürler” kartınızı hazırlamanıza imkan veriyor. İşletme sahiplerinin birçoğu ortaklarına veya müşterilerine kişiselleştirilmiş notlar göndermek için bu hizmeti kullanıyor. Tasarım aşaması tamamlanan kartlar mektup içerisinde istenilen adrese gönderiliyor.

Fark yaratan bir iş kurmak isteyenlere özel değişik ve benzersiz iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir