Online işlerin hayatınızda yapacağınız en iyi yatırım olmasının 4 sebebi

Girişimciler sürekli olarak yeni iş imkânlarını keşfeden nadir insan türüdürler. Bazıları bu işi kendi başlarına yaparken bazıları da bu fikirleri başkalarından alıyor.

Fırsatların büyük çoğunluğu, kulağa her ne kadar güzel gelirse gelsin yüksek masraflar, düşük ölçeklenebilirlik ve düşük kâr oranları sebepleriyle paranızı sömüren bir kâbusa dönüşebiliyor. Buna karşılık online işler gayet çekici görünüyorlar çünkü yeni girişimlerin karşı karşıya kaldığı birçok alışılagelmiş engele sahip değiller. Aşağıda online işlerin girişimcilerin yapabileceği en iyi yatırım olmasının dört sebebi var:

 

1- İnanılmaz derecede ölçeklenebilirlik sunuyorlar

İster tuğla harç işi olsun isterse online iş hiçbir işi ölçeklemek kolay değildir fakat online işlerin bu konuda avantajları var. Örneğin bir tuğla harç işinin perakende satış mağazasının belirli bir kitlesi vardır ve tipik olarak işyerinin bulunduğu bölgeyle sınırlıdır. Online bir işin böyle bir sınırı yok ve tüm dünyaya açılabiliyor.

Başarılı bir pazarlama ve reklam stratejisi belirlendiği zaman online bir iş bütçesini artırarak hızla büyüyebilir.

 

2- Sınırsız özgürlük sağlıyorlar

Online işler birçok girişimcinin ilgisini sundukları özgürlük imkânı ile çekiyor. Modern teknoloji, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, iş uygulamaları ve internet üzerinden sesli konuşma sistemleri online işlerin herhangi bir yerden yürütülebilmesini sağlayan pek çok araçtan sadece birkaç tanesi. Bir dahaki sefere Starbucks’a gittiğinizde etrafınıza bir bakın. Birisinin kahvesini yudumlarken wifi üzerinden online işleriyle ya da yeni girişimleriyle ilgileniyor olacaklarınızı size garanti ediyorum.

Belirli bir mekana ya da sabah dokuzdan akşam beşe kadar bir masaya bağlı olmamak gayet güç verici. Bazı girişimciler özgürlüğü bir motivasyon kaynağı olarak kullanıp daha sıkı çalışırken bazıları ise bu özgürlüğün dengesini kurmayı beceremiyorlar ve korkunç bir şekilde başarısızlığa uğruyorlar. Özgürlüğü tembellik etmeyle karıştırmayın. Gerçek girişimciler bu özgürlüğe saygı duyarlar ve sıkı çalışmanın aileleriyle daha çok vakit harcama ve birçok kişinin yapamadığı aktivitelere katılma imkanı sunacağını bilirler.

 

3- Düşük masraf, yüksek kâr

Online bir iş normal işlerde karşınıza çıkan birçok masraftan kaçınmanıza yardımcı olur. Sadece pahalı bir ofis veyahut perakende satış mağazası ve uzun vadeli kira sözleşmeleri gibi masraflardan kurtulmakla kalmıyor aynı zamanda mağazanıza stok yapma zorunluluğunuz da ortadan kalkıyor. İmalatçıyla yapacağınız bir stoksuz satış antlaşması, finansal riskinizi büyük ölçüde azaltarak daha düşük bir ödemeyle daha yüksek kâr yapmanızı sağlayacaktır.

Şapka satışı yaptığınız bir işiniz olduğunu hayal edin.Fiziksel bir iş yeriniz olsa tüm çeşitleri stokta bulundurmanız gerekir çünkü alışveriş yapmak için kapınızdan girecek olan birinin hangi şapkayı isteyeceğini asla bilemezsiniz. Eğer sarı şapkalar iyi satmazsa indirim yapıp zarara girmek durumunda kalırsınız. İnternetten stoksuz satış yaptığınız takdirde ise böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

 

4- Dünya çapında pazar imkânı

Online bir işin en güzel tarafı 7 gün 24 saat sınırlamalara takılmadan çalışabilme olanağı sunmasıdır.  Coğrafi sınırlar ya da belirli saatlerde açıp kapatmanız gereken bir iş yeri yok. Online bir iş siz uyurken bile size gelir sağlayabilir.

İyi düşünülmüş bir sosyal medya planı, arama motoru imkanı ve ücretli medya stratejileriyle online bir iş hızlı bir şekilde gelişebilir. Tüm dünyaya ulaşma imkânı parmaklarınızın ucunda. Spesifik ülkeleri ve bölgeleri hedef alabilme lüksü internete dayalı işlere büyük bir avantaj sağlıyor.

Daha önce online bir işe yatırım yaptınız mı ya da gelecekte yapmayı düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Online iş kurmak isteyenlere
E-ticaret yaparak para kazanmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir