Outlet Satış Mağazası Açmak

outlet-magazasi-acmak

“İş kurmak istiyorum ne iş kurabilirim” diyenlere özel cazip iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz.

Outlet satış mağazaları üreticilerin kendi markalarını doğrudan sattıkları satış dükkanlarıdır. Mağaza içindeki ürünler sezon sonu veya üretim fazlası mallar olabilir. Tüketiciler outlet mağazalardan alışveriş yapmaktan hoşlanır çünkü ciddi indirimler ve eşsiz ürün fırsatları vardır. Siz de outlet satışmağazası açmak istiyorsanız aşağıdaki yazımızdan bir outlet satış mağazasının nasıl açacağını öğrenebilirsiniz

 

Outlet satış mağazası nasıl açılır?

1 – Rekabet eden outlet mağazalarını bulun. Tercih ettiğiniz bölgede outlet mağazalarının olup olmadığını öğrenmek için internette araştırma yapın. Sizinle aynı ürün çeşitlerini satan yakındaki bir outlet mağazası ile rekabet etmek zor olacaktır. Bununla birlikte maliyet yapınızı düşük tutabilirseniz ve malları direk üreticiden alırsanız benzer ürünleri düşük fiyata satabilirsiniz. Ayrıca müşteriler için daha uygun bir yerde mağaza açmanız rekabet avantajı sağlar. Size rekabet üstünlüğü sağlayacak benzersiz bir şey sunamıyorsanız mağazanızı farklı bir yerde açmalısınız.

2 – Satmak istediğiniz markaların üreticileriyle temas kurun. Bazı outlet mağazaları birden fazla marka satarken bazıları da markalı ürünleri satmaz. Markaları ayırt etmeden ürünlerin tedarikçileri ile temas kurmalısınız.

3 – Bir alışveriş merkezi ile kira sözleşmesi yapın. Mağaza büyüklüğü satacağınız ürün türüne göre değişecektir. İstediğiniz anda üreticiden daha fazla ürün sipariş edebilmesiniz ancak unutmayın ki en düşük toptan fiyatları alabilmek için malları toptan almanız gerekir çünkü müşteriler sizden düşük fiyatlar bekler.

4 – Neşeli bir açılış yapın. Yeni açılan mağazaların halka ulaşabilmesi için alışverişçilerin mağazadan haberdar olması gerekir. Balonlar kullanarak bir parti atmosferi yaratın ve ilgili müşterilere indirimli ürünler veya bedava numuneler verin. Tanıtıcı el ilanları ve mağazanın önüne dikkat çekici bir tabela koyarak etkinliğinizin pazarlamasını yapın.

İş kurmak isteyen ancak ne iş kuracağı konusunda karar veremeyen girişimcilerimiz için karlı iş alanlarını ve yatırım fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir