%70 su tasarrufu sağlayan duş başlığı

San Francisco merkezli Nebia daha iyi ve daha sürükleyici bir duş deneyimi sunmak amacıyla yakın zamanda bir duş prototipi geliştirdi. Nebia Shower, tipik ev duşları ile karşılaştırıldığında su kullanımını %70 oranında düşüreceğini iddia ediyor.

Nebia’aya göre ortalama bir insan duş esnasında yaklaşık olarak 75 litre su kullanıyor. Ancak geliştirdikleri duş başlığı bu rakamı 22 litreye düşürecek.

Nebia Shower, standart duş başlıkları gibi büyük su damlaları sıçratmak yerine suyu ince damlacıklara ayırıyor. Ekip, kullanıcıların neredeyse yok denecek kadar az su kullanarak yıkanabileceklerini iddia ediyor. Temelde sistem aynı, su duş başlığına doğru ilerliyor ve ıslanıyorsunuz. Ancak, bu başlık buhar yaratmak için jet motorlarında kullanılan bir tür yazılımı kullanmak için tasarlanan çoklu delikleriyle tasarım harikası gibi görünüyor.

su-tasarruflu-dus-basligi-2

Şirket Nebia Shower’ın montajının kolay olduğunu ve su tesisatçısına ihtiyaç olmadığını belirtmiştir. Ürünün baş kısmı yüksek yoğunluklu polimerden yapıldı ve 45 derece dönebiliyor. Kelepçe kısmı anodize edilmiş alüminyumdan yapıldı ve duşun yüksekliğini değiştirmek için ayarlanabiliyor. Hortum kısmı da buna dahil.

Nebia, duş başlığını hem Apple hem Google binasında, Stanford Üniversitesinde ve Equinox spor salonlarında test etti. Söylentilere göre Apple’ın CEO’su Tim Cook ve Alphabet’in yöneticisi Eric Schmidt ilk yatırımcılar arasında yer alıyor. Bununla birlikte, ekip üretime geçmek için Kickstarter kampanyası başlattı.

su-tasarruflu-dus-basligi-1

Sizde 299 dolar ödeyerek bu duş başlığını satın alabilirsiniz. Her şey yolunda giderse, teslimatın Mayıs 2016’da yapılması planlanıyor. Genel pazara girmeyi başarırsa Nebia Shower’ın satış fiyatının 399 dolar olması bekleniyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek Nebia Shower hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Siz değerli takipçilerimize özel en başarılı girişimcilik ürünlerini ve inovasyon projelerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı girişimcilik ürünleri
Tasarruf etme ve para biriktirme yöntemleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir