Penti Bayilik Şartları

Türkiye’nin önemli çorap markalarından olan Penti; ev, iç ve plaj giyim ürünleriyle de dikkat çeken seçkin bir markadır. Ülke genelinde 60 ilde 300 den fazla mağazası bulunan Penti’nin yurt dışında da mağazaları vardır. 29 ülkede 106 tane mağazaya sahiptir. Avrupa’nın hem büyük hem de beğenilen üretici firmalarındandır. Çin, İtalya, İngiltere, Amerika, Rusya, Kanada gibi ülkelerde satış ofisleri olan Penti, her geçen gün, yurt dışı satış noktalarını hızla artırmaktadır. Arabistan’dan Avrupa’ya, Çin’den Kanada’ya kadar tüm dünya’ya yayılmış, bilinen bir markadır.

 

Penti Hakkında

Mois ve Yasef Kariyo kardeşler, 1950 yılında iki ayrı şirket kurarak ince kadın çorabı üretmeye başladılar. Sanayileşmenin ülkemizde yeni yeni başladığı bu yıllarda üretime geçen kardeşler, daha sonra birleşerek tek çatı altında çalışmalarını devam ettirdiler. 1970 yılında Öğretmen Çorap ismini alarak faaliyetlerini sürdürdüler. Bu isme geçmelerinin hikâyesi de ilgi çekicidir. Bahsi geçen yıllarda Türkiye’de ince kadın çorabını daha çok öğretmenler tercih ettiği için bu ismin etkili olacağını düşünmüşler.

1980’li yıllarda şirketin başına ikinci kuşak temsilcileri Sami Kariyo geçti. Kuşak değişimi ile işe bakış açısı da değişti. Kentli kadının ihtiyaçlarına odaklanan şirket, çeşitliliğe ve kaliteye öncelik veren üretim anlayışına kucak açtı. Bu süreçte markalaşma çalışmaları devam eden firma 1984 yılında bu çalışmaların sonuna gelerek PENTİ ismini aldı.

Artık sadece kadın çorabıyla kalmak istemeyen, gelişen ihtiyaçlara cevap vermek arzusunda olan Penti, önce erkek çorabı ardından çocuk çorabı üretmeye başladı. Zaman içinde üretimine ev giyimi, iç giyim, bikini, mayo, plaj giyimi de katarak hem üretim hem perakende alanında hızla büyümeye davam etti.

1994’de Tekirdağ – Çorlu’da, Öğretmen Çorap Fabrikası’nı kurdu. En son teknoloji ile üretim yapan fabrika uluslararası standartlardadır. Günümüzde fabrikada yılda 86 milyon çift çorap üretilmektedir. 1999 yılından itibaren kurdukları kendi mağaza zincirlerinde Penti markalı ürünlerini kendileri satıyorlar. Yapılan araştırmalar Penti’nin % 99.6 marka biliniriği, % 78 marka memnuniyeti ve sadakati ile kendi sektöründe, ülkemizin en sevilen ve bilinen kadın markası olduğunu kanıtlıyor.

2012 yılında dünyanın en büyük yatırım fonlarından Carlyle Group ile bir ortaklık anlaşması yapan Penti, dünya çapında bir Türk markası olma yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor.

 

Penti bayilik başvurusu yapmak

Penti-bayilik-sartlari

Türkiye’nin en seçkin çorap ve iç giyim markalarından olan ve hızla dünya çapında bir marka olma yolunda koşan Penti’nin, şu ana kadar yurtiçi bayilik çalışması mevcut olmadı. Kendi resmi web sitelerinde de buna ilişkin bilgi bulunmamaktadır. Penti, sadece yurt dışına farklı ülkelere bayilik vermektedir. Yurt dışında, gelişen çeşitli ülkelerde yatırım yapmak isteyen Türk girişimciler marka bilinirliği dünya genelinde de yaygın olan Penti için bayilik alabilirler.

 

İletişim ve yurtdışı bayilik başvurları için

Penti Giyim Ticaret Anonim Şirketi

Basın Ekspres Yolu, Kavak Sokak No:3 Eresinler SER Plaza, A-B BLOK KAT 4-5, 34530 Yenibosna – İstanbul

Tel : 0 (212) 630 02 49

Faks : 0 (212) 474 20 49

Email : penti@penti.com.tr

Yurtdışı satış ve mağazacılık için: sales@penti.com.tr

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir