Pizza Hut Bayiliği Nasıl Alınır?

Gıda pazarındaki en büyük bayilik firmalarından biri olan Pizza Hut tüketiciler arasındaki popülerliği sebebiyle en çok tercih edilen ticari girişimdir.  Bugün kuruluşun 37 milyar doların üzerinde varlığı vardır ve bu da Pizza Hut’ı pazarda en hızlı büyüyen işletmelerden biri haline getirmiştir.

Pizza Hut, bayilik almak isteyen bir kişiden giriş bedeli olarak 40 bin dolar talep ediyor. Ortalama işletme sermayesi ise 250 bin dolar civarında. Şirket, reklam katkı payı olarak ciro üzerinden yüzde 6 pay alıyor. Sürekli bayilik ödemesi ise yüzde 6. Aynı zamanda firma bireysel girişimcilerden en az üç yıllık restoran işletmeciliği deneyimi istiyor.

Pizza Hut gibi bir gıda zinciri devini yönetebilecek girişim becerilerine sahip olan bayilerin bu alanda sağlam bir işletme deneyimine sahip olmaları gerekir. Bu nedenle deneyim çok önemlidir. Bu arada bu işlerde tecrübesi olmayanlar gıda sektöründe sağlam geçmişi olan bir ortak buldukları takdirde bayilik alabilirler.

Bayilik ücretini ödedikten sonra yıllık brüt gelirlerinden yüzde 6’lık telif ücretini değerini sürekli ödemeleri gerekiyor. Bu yüzde diğer bayi restoranlarının ve fast food zincirlerinin aldığından biraz daha yüksektir.

Girişimciler Pizza Hut bayiliğine online olarak başvurabilirler. Bütün yapmanız gereken başvuru formundaki soruları yanıtlamak ve firmanın cevabını beklemektir.

Pizza Hut bayiliğine uygun görülenlere firma bu gıda zinciri işletmesini etkili bir şekilde nasıl yöneteceklerini öğreten çoklu eğitim programları sağlıyor. Liderlik ve yönetim kursları sayesinde bayiler kazançlarını azami seviyeye çıkarabilecek bilgilerle donatılıyorlar.

 

Pizza hut bayilik şartları

Restoranın minimum büyüklüğü: 200 m2

Bayilik Giriş Bedeli: 40 bin dolar

Tahmini İşletme Sermayesi: 250 bin dolar

Tahmini Toplam Maliyet: 300 bin dolar

Yatırımın Geri Dönüş Süresi: 3-5 yıl

Gıda sektöründe iş kurmak isteyen girişimciler için en karlı bayilik veren firmaları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Herkese bol kazançlar!

Web sitesi: pizzahut.com.tr
İletişim: franchising@pizzahut.com.tr

Müşteri Hizmetleri: 444 6 555
Genel Müdürlük: Asker Ocağı Caddesi Süzer Plaza, No:9 Kat:S2 34367 Elmadağ Şişli/İSTANBUL
Tel : 0(212) 705 00 00
Fax : 0(212) 705 00 99

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir