Domino’s oynatıldığında pizza gibi görünen ve kokan CD yaptı

Pizza ve filmler her zaman en popüler ikililerden biri olmuştur. Brezilya Domino’s bu ikiliyi tek bir pakette birleştirmeye karar verdi. Isıya duyarlı film DVD’si lezzetli pizzalar gibi görünüyor ve kokuyor.

Bu muhteşem kampanya Domino’s Pizza ve Brezilyalı reklam ajansı Artplan işbirliğinden doğdu. Güney Amerika ülkelerindeki film kiralama dükkanlarının popülerliğinden yararlanan Artplan’daki yaratıcı beyinler Argo, 007 ve Dread and Dark Knight gibi en fazla kiralanan filmlerin DVD’lerinin pizza gibi kokması ve görünmesi için termal mürekkep ve sıcaklıkla yayılan pizza aroması kullandılar. Sao Paulo ve Rio de Janeiro’daki 10 farklı DVD kiralama dükkanıyla anlaştılar. DVD’ler siyah termal mürekkeple boyandı. DVD oynatıcı içerisinde ısı oluşmaya başladığında mürekkep ısıyla değişim gösteriyor ve pizza kokusu yayılmaya başlıyor. Arkasında da “Filmi beğendiğiniz mi? Bir sonraki film sıcak ve lezzetli Domino’s Pizza’yla daha güzel olacaktır” yazısı çıkıyor.

İnternet üzerinden film indirmek her geçen gün daha popüler hale geldiğinden Domino’s Pizza’nın bu fikri demode görünebilir ancak ArtPlan’ın kreatif direktörü Diogo Barbosa konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır: “Brezilya’da Netflix ve iTunes gibi servisler yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır ve bu servisleri sosyo-ekonomik koşulları iyi olan insanlar kullanmaktadır. Ayrıca geniş bağlantımız Amerika’daki kadar hızlı değildir ve bu nedenle film kiralama dükkanları hala popülerdir.”

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir