Profesyonel düzenleme işine nasıl başlanır?

Bazı insanların organize etmeyle alakalı özel bir yeteneği vardır. Bu noktadan hareketle bir yerde bir karışıklık veya dağınıklık varsa bu kişiler alanları hızlı bir şekilde yeniden düzenler ve düzenin sağlanmasına yardımcı olmak için bir sistem uygularlar. Sizinde doğuştan gelen bir organize yeteneğiniz varsa bu yeteneğinizi karlı bir iş fırsatına dönüştürebilirsiniz.

Profesyonel düzenleme işine başlamak kulağa aptalca gelse de kişisel ve profesyonel hayatlarının düzenlenmesi için başkalarına para ödeyecek bir sürü insan vardır. Müşterilerinizin büyük bir çoğunluğu sizden evlerini ve işyerlerini düzenlemenizi isteyecektir. Bununla birlikte profesyonel düzenlemeciler ev temizleme hizmeti vermezler. Amaçları müşterilerinin zaman ve mekanı yönetmelerine yardımcı olmaktır.

Profesyonel organizasyon işine başlamanın maliyetleri düşüktür. Reklamlar başlıca harcamanız olacaktır. Başlangıçta raflar, kovalar ve diğer depolama ekipmanları için cepten para vermeniz gerekebilir. Bununla birlikte nihai hedefiniz kazanç sağlamak olacaktır ve kazancınızın çoğunluğunu malzemelere harcamamanız gerekir. Müşterilere fiyat vermeden önce düzenlenmesi gereken alanın ihtiyaçlarını değerlendirmeli, düzeni sağlamak için nelere ihtiyaç olduğunu hesaplamalı ve fiyatı bu doğrultuda vermelisiniz.

 

Hizmetlerinizi nasıl fiyatlandıracaksınız?

Ücretler saat başı hesaplanmalıdır ve en az bir saat sürmelidir. Sabit ücret uygulamaktan kaçının. Bu şekilde yaparsanız pazarlık şansınız olur. Örneğin bazı müşteriler minimum düzenleme ister ve bu nedenle daha düşük ücret talep etmeniz gerekir. Diğer taraftan bazı projelerin tamamlanması da saatler sürer. Profesyonel düzenlemeciler ortalama olarak saat başına 35 – 100 TL arası ücret talep eder.

 

Pazarlama hizmetleri

Yerel radyo ve televizyonlara reklam verin

Sarı sayfalara ve diğer rehberlere reklam verin

El ilanları dağıtın veya e-posta reklamları gönderin

Önceki projelerinizin ve referans mektuplarının yer aldığı bir portfolyo oluşturun

Bedava danışmanlık hizmeti sunun

 

Tavsiye edilen eğitim

Arkadaşlarınızın, ailenizin veya iş arkadaşlarınızın evlerini veya işyerlerini düzenlemelerine yardımcı olun.

Düzenleme ipuçlarının yer aldığı kitaplar ve diğer yayınlardan alın.

Başarılı olmak için düzenleme işinden keyif almanız gerekir

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir