Şifrelerin yerine geçen biyometrik cihaz

Teknoloji sektöründe iş fikirlerine gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin. Bugün sizlere yeni bir iş fikrinden bahsedeceğiz.

Online hesapları korumak için çok sayıda şifre gerekiyor ve bu şifreler kaçınılmaz olarak arada sırada unutuluyor. Ancak aynı ismi taşıyan Alman girişim şirketi tarafından geliştirilen JAR isimli yeni cihaz şifrelerin yerine geçerek travmatik hesap erişim sürecine son vermeyi amaçlıyor.

JAR, her girişte ve kayıtta müşterilerin parmak izlerini şifre olarak kullanan kişisel biyometerik kripto anahtarıdır. Cihaz %100 güvenlik garantisi veriyor ve bir hackerın kullanıcıların verilerine ulaşması için 6 katrilyon yıl uğraşması gerekiyor. Dokunmaya duyarlı tuş formunda olan cihaz audio jack aracılığıyla akıllı telefonlara ve dizüstü bilgisayarlara takılabiliyor. Anahtarlıklara kolay bir şekilde takılabiliyor ve kaybolduğu takdirde kullanıcı hesaplarında uzun vadeli herhangi bir aksama olmadan değiştirilebiliyor. JAR, cihazlar tarafından korunan verileri depolamıyor veya erişim sağlamıyor. Yazılımın tamamen açık kaynak haline getirilmesi planlanıyor.

Geçtiğimiz on yıl boyunca bir sürü kişisel veri kümesi çalınmıştır ve yıllık global zarar siber saldırılar nedeniyle ciddi anlamda artırmıştır. JAR gizliliği ihlal edilmiş hesaplar ve şifre sızıntısı olasılıklarını azaltarak bunu değiştirmeyi amaçlıyor. JAR isimli inovatif iş fikri şu anda kitle fonlaması sitesi Kickstarter aracılığıyla finansman arayışında ve cihazın erken alım fiyatı 69 dolar. Cihazın 2016, Ocak ayında kullanıcılara gönderilmesi planlanıyor.

Teknoloji sektörüyle yakından ilgilenen girişimcilere özel sektördeki en yeni iş fikirleri ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Teknoloji sektöründeki trend iş fikirleri
Gelecekte para kazandıracak işler
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir