Sigara içenlerin sağlık kaydını tutan akıllı cihaz

Tosee, sigara içenlerin tükettiği sigara miktarını gösteren ve azaltmalarına veya bırakmalarına yardım eden bir akıllı cihaz.

Birçok tiryaki, sigara bağımlılığının neden olduğu hayati zararların gayet farkında olsa da iş bırakmaya geldiğinde büyük zorluk yaşayabilmektedir. Bu konuya çare bulan Tosee, sigara içenlerin alışkanlarının kaydını tutmalarını sağlıyor. Sağlık kaydı tutan cihazlara benzer bir şekilde veriye dayalı bir yaklaşımı olan bu cihaz bilgiyi daha kolay bir şekilde sunuyor.

Tosee, sigara kullananların sigara tüketimini, içtikleri sigara sayısını, dumanı teneffüs etme derinliklerini ve teneffüs ettikleri nikotin ve katran gibi zararlı maddelerin oranını sensörler yardımıyla görmelerini sağlıyor. Bu cihazla kullanıcıların artık duyarsız hale geldikleri gayri şahsi istatistik ve bilgilerden ziyade sigaranın bütçeleri ve sağlıkları üzerinde sahip olduğu olumsuz etkiyi daha rahat görmeleri umut ediliyor.

Kullanıcılar kendileri alışkanlıklarına göre hedefler ve hatırlatıcılar koyabiliyor ve başka kullanıcıların da olduğu bir topluluğa destek ve ipuçları için bağlanabiliyorlar. Yeni işe başlayan Çinli bir işletme tarafından yapılan Tosee altın ve koyu gri renklerde 899 Çin Yuan’ı yani yaklaşık olarak 145 USD’ye satışa sunuluyor. Çok işlevli ve veriye dayalı cihazlar yardımıyla sona erdirilebilecek başka kötü alışkanlıklar da var mı?

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir