İlaç Firması Kurmak

Money dergisi geleceğin en iyi 20 işi listesini yayınladığında ilaç firması kurmak da bu listede yer almıştı. Girişimciler “patent süresi bitmiş reçeteli ilaçların yeni kullanımlarını tanımlarlarsa, patentini alırlarsa ve pazarlarlarsa” tekerleği yeniden icat etmelerine gerek kalmadan devrim niteliğinde sonuçlar elde ederler. İster var olan tıbbi ilaçları başka bir amaçla kullanmak üzere değiştirmek istiyor olun, ister öncü olmak ve yeni formüller geliştirmeyi planlıyor olun, ilaç firması açarak bir taraftan iyi paralar kazanırken bir taraftan da hayilinizdeki iş hayatına kavuşabilirsiniz.

 

İlaç firması nasıl kurulur?

1 – İlaç firmalarına daha önceden kredi vermiş, deneyimli ve firmanıza şans verecek bir yatırım şirketi bulun.

İş planı hazırlayın ve ulaşmak istediğiniz risk sermayedarlarına bu iş planını sunun. Hedefler, amaçlar, hedef tanımı, rekabet analizi, hareket planı, laboratuar tasarım önerisi ve firmanın ihtiyaç duyacağı ekipmanların ve malzemelerinin kapsamlı listesi bu planda yer almalıdır.

2 – Alanında uzman en iyi yetenekleri işe alın ve risk sermayedarlarının radarına girmek için işe aldığınız çalışanları da konuşmanıza dahil edin: Yatırımcıları ikna etmek için biyografik veriyi şişirin. Personelinizin başarılarından ve en büyük keşiflerinden bahsedin. Kabiliyetli adamlar ile aynı çatı altında olduğunuz için ilaç firmanızın geleceğinin sağlam olduğunu vurgulayın.

3 – Finansman araştırmanız başarılı bir şekilde sonuçlandıktan sonra bir genel merkez satın alın veya kiralayın: Ekipman ve malzeme listeleri hazırlamak için üst düzey bilim adamları ile çalışın. Şirketin günlük laboratuar faaliyetlerinden, bakım gözetimine kadar her şeyi denetleyebilecek deneyimli bir laboratuar müdürü bulun ve iş alın. Teknik raporların ve analizlerin toparlanması ve buna ek olarak laboratuar teknisyenlerinin kontrol edilmesi için laboratuar müdürüne sorumluluk verin.

4 – İlaç firmanız ve personelin ekipmanlarla, etkin maddelerle, makinelerle çalışabilmesi için gerekli tüm ruhsat ve izinleri alın.

5 – Yönetim kadrosunu oluşturun: İlaçlar için yeni isimler bulunmasından, satış temsilcilerinin ürün siparişlerini vermelerine yardımcı olacak tanıtıcı literatür tasarımlarına kadar birçok şeyin tamamlanması için pazarlama iletişimi ekibini bir araya getirin. Doktorların ve eczacıların markanıza aşina olması için basılı malzemeler hazırlayın ve tüketicileri hedefleyen basılı malzemeleri yaratırken günümüz trendlerini takip edin ki hem ürünlere hem de markanıza alışsınlar.

6 – Ulaşılabilir hedefler belirleyerek geleceğinize odaklanın: Örneğin 2 sene içinde dört ürün hazır olacak veya 5 yıl içinde ilgili yerlerden 25 yeni ilacın onayını alacağız gibi. Tıp yayınları okuyarak, atölye çalışmalarına katılarak, eğitim kurslarına katılmaya devam ederek ve büyüme için diğer fırsatların peşinden giderek sektöre ayak uydurun ve herkesi cesaretlendirin. Sonuç olarak çalışanlarınıza destek vermeniz en iyi ilaçtır.

 

İlaç firması açmak için ihtiyacınız olanlar

  • Finansman
  • Genel merkez
  • Ruhsat ve izinler
  • Ekipman ve mobilya
  • Malzemeler
  • Pazarlama planı
  • Yönetmelikler

“Sağlık sektöründe iş kurmak istiyorum” diyen girişimcilere özel iş fikirlerini ve yatırım alanlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sağlık ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir