Son vampir çılgınlığı: Kan torbaları içmek

Amerikan televizyon dizisi Vampire Diaries’in ( Vampir Günlükleri ) beşinci sezonunun yayınlanmasıyla Çin’de kırmızı ve kana benzeyen içecekler içmek trend hale geldi ve bu olay gençler arasında sosyal bir fenomene dönüştü.

Artık kırmızı “kan grubu enerji iksirlerini” her yerde bulabilirsiniz. İçecekler online olarak sipariş edilebiliyor veya temalı cafelerden alınabiliyor. Bu tarz bir cafe yakın zamanda Liaoning’de açıldı. Cafe kendini Dracula’ya ve diğer popüler kan emicilere kaptıran gençler tarafından kısa sürede popüler hale geldi. Çalışanlar doktor ve hemşire gibi giyiniyor ve içecekler üzerinde farklı kan grupları yazan plastik kan torbalarında sunuluyor. Duvarlar tabutlarla süslü ve arka planda vampir temalı müzikler çalıyor.

Kan gibi görünen su, soda, kahve, beyaz şarap vb. gibi içecekler boyanıyor ve müşterilere servis edilmeden önce kan torbalarına aktarılıyor. Kahve evinin 43 yaşındaki müdürü Hsin Hsia konuyla ilgili şunları söylemiştir: “Vampire Diaries burada oldukça popüler ve vampirlerle ilgili her şeye büyük bir ilgili var. Bizde bu ilginin farkına vardık ve popüler olacağını hissettik.”

kan-torbasina-konan-icecekler-1

Ve görünen o ki kan torbalı içeceklerin popüler olacağını düşünen sadece o değilmiş. B kan grubu enerji iksiri, online olarak satın alınan bir diğer popüler kan torbası içeceği. Üreticiler bir adım ileri gitmek istemiş ve içecekleri mümkün olduğunca kana benzetmiş. Dünyanın ilk yapay kan içeceği olarak tanıtılan bu kırmızı karışım kanla aynı renge, aynı dokuya ve aynı besinlere sahip ancak tadı kan gibi değil.

İçindekiler listesine göre enerji iksirinde sodyum, potasyum, demir, protein, karbonhidratlar ve genç vampirlerin formda kalmasını sağlayacak her şey var. Kana benzeyen bu içeceği içmekten korkan müşteriler için mavi, sarı veya turuncu gibi renk seçenekleri de var.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir