Sous-vide pişirici ile yemeklerinizi sağlıklı pişirin!

Sous-vide pişirme tekniği son birkaç yıldır yükselişe geçti. Anova’nın su sirkülasyon aletleri her zaman en iyi ürünler olarak gösterilir. Bugün şirket umut vaat eden yenilenmiş ve iPhone kontrollü pişiricisini piyasaya sürdü.

Bilmeyenler için sous-vide gıdaların vakumlanmış torbalar içersinde ve düşük sıcaklıkta ısı uygulanarak pişirilmesi tekniğidir. Bu yöntemle gıda vakumlu, mühürlü ve tam kontrollü su banyosu içinde nazik bir ısıda pişirilir. Suyu ısıtmak ve hareketlendirmek için kullanılan birkaç farklı yöntem vardır ancak Anova’nın yeni hassas pişiricisi tabandaki çelik sarmallarıyla yemeğin piştiği suyu ısıtıyor, hassas termometresi de bu sarmallar sayesinde suyun ısısını sürekli ölçüyor ve pişirme sürecini takip ediyor. Siz sadece zamanı ve ısıyı ayarlıyorsunuz geri kalanı hassas pişirici hallediyor.

Sous-vide pişirme tekniğinin en önemli avantajı, pişirilen gıdaların orijinal renk, besin değeri ve dokusundan hiçbir şey kaybetmeden yumuşaması ve istenilen pişirme seviyesine gelmesidir. Süslü restoranlar bu yöntemi kullanır çünkü tekrarlanabilir, istikrarlı ve kesindir.

Avona’nın yeni hassas pişiricisi daha kompakt yapısıyla ve aerodinamik ara yüzüyle eski modelin geliştirilmiş halidir. Şık donanımın yanı sıra bu hassas pişiricinin temel satış noktası Bluetooth destekli iPhone kontrolüdür. Bu basit pişirme yönteminin zorluklarından biri insanların girmesi gereken sıcaklık ve zaman ayarını bilmemesidir.

anova-pisirici-1

Anova bu problemi çözmek için de bir uygulama geliştirdi.  Siz sadece telefona yüklediğiniz uygulamanın menüsünden hangi yemeği ( tavuktan balığa ve yumurtalara kadar ) pişireceğinizi seçiyorsunuz. Kaç derecede, ne kadar süreyle pişireceğinizi hemen öğreniyorsunuz ve başla düğmesine basıyorsunuz.

Anova’nın sous-vide pişirme yöntemini kullanan hassas pişiricisi Kickstarter’daki hedefine ulaştı. Ekim ayında piyasaya sürülmesi beklenen nihai ürünün fiyatı 170 dolar olacak ancak şimdiden sipariş verirseniz daha uygun bir fiyattan alabilirsiniz.

Anova’nın eski ürünleri de dahil böyle bir ürün için 170 dolar çok büyük bir rakam değil. Siz de vakumlu pişirme trendine katılmak istiyorsanız bu muhteşem inovasyon ürününü yakından incelemelisiniz.

Gıda sektörüne ilgi duyan girişimcilere özel gıda sektöründeki en güzel inovasyonları ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir