Suyu Şaraba Dönüştüren Makine

İşte karşınızda birkaç gün içinde basit malzemelerle güzel bir şişe şarap yapan bir ev aleti: Miracle Machine!

Evde bira üretimi zaten hobi arayışında olanlar ve bira severler için popüler bir etkinlik ama birçok kişi şarapçılığın Fransa’nın üzüm bağlarına özgü olduğunu düşünüyor. Bunu değiştirmek umuduyla geliştirilen Miracle Machine adlı ev aleti ile basit malzemelerle birkaç gün içinde güzel bir şişe şaraba sahip olabilirsiniz.

Kaliforniya Napa Valley’deki şarap uzmanları tarafından geliştirilen cihaz, fermantasyonun kalitesini büyük ölçüde etkilemeden süreci hızlandırmak için hızlandırılmış bir fermantasyon teknolojisi kullanıyor. Elektrik sensörler, düşürücüler, ısıtıcılar ve pompalardan oluşan bir dizi materyal kullanan cihazın haznesi şarabın kendi kendine hızlıca olgunlaşması için optimize edilmiş bir ortam oluşturuyor. Makine üzüm konsantresi, maya ve su gibi gerekli olan maddeleri alıyor ve birkaç gün içinde bir şişe şarap üretiyor. Cihaz, sahiplerinin istedikleri şarap türünü seçmek için kullanabileceği bir akıllı telefon uygulaması ile geliyor. Şu anda Napa Valley Chardonnay, İtalya’dan yıllanmış Tuscan karışımı, Sonoma esaslı Sauvignon Blanc ile kırmızı ve beyaz Burgundy şarapları gibi altı farklı seçenek sunuluyor. Uygulama aynı zamanda fermantasyonun ne durumda olduğunu izlemenize olanak sağlıyor ve işlem tamamlandığında sizi haberdar ediyor. Aşağıdaki videoda makine hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Mağazalarda 20 dolardan fazlaya satılan bir şişe şaraba eşdeğer kalitede bir şişe şarap yapacak malzemeler setleri 2 dolara satılırken cihazın kendisine 499 dolar ödeyerek sahip olabilirsiniz.  Ayrıca şirket yakın gelecekte hem şarap listesine daha fazla seçenek eklemeyi hem de bir Kickstarter kampanyası başlatmayı planlıyor.  Bunun gibi akıllı teknoloji sayesinde evde yapılabilecek başka karmaşık ürünler var mı? Eğer bu konuda bir fikriniz varsa yorum yaparak bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Girişimcilik yapmak isteyenler için dünyanın dört bir yanından girişimcilik ürünlerini ve yeni iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Web sitesi: www.themiraclemachine.net

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir