Toplum İçinde Telefonla Rahatça Konuşabilmeniz İçin Tasarlanan Maske

Etrafınızda potansiyel olarak kulak kabartacak insanlar varken önemli telefon görüşmelerini yapmaktan nefret etmiyor musunuz? Görüşmeyi özel tutmak için ya fısıldamak ya da dışarı çıkmak zorunda kalırsınız ki, ikisi de pek tercih edilmez. Şimdi yeni bir cihaz, sesinizi baskılayarak ve süreç boyunca sizi Batman filmindeki kötü adam Bane gibi göstererek bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

Hushme, söylenenlerin etrafınızdaki insanlar tarafından duyulmasını engellemek için kullanıcının sesini baskılayan tuhaf ve son teknoloji bir maskedir. Telefonunuza Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor ve bir çift kulaklık ile birlikte geliyor. Özel bir görüşme yapmanız gerektiğinde, artık ortam değiştirmek ya da kısık sesle konuşmaya çalışmak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken bu maskeyi bluetooth aracılığıyla telefonunuzla eşleştirmek ve ardından ağzınıza takmak. Hushme isimli inovasyon ürünü sesinizin dışarıya çıkmasını önlemekle kalmıyor aynı zamanda sahip olduğu dış hoparlörler sayesinde siz konuştuğunuzda çeşitli sesler çıkartabiliyor.

Sesinizi baskılaması için kullanılan sesler arasında rüzgar, okyanus, yağmur, kuşlar, maymun, sincap, gülen Minion ve Darth Vader nefesi bulunuyor ancak gelecekte bunlara yeni seçenekler de eklenebilir.

Çeşitli renklerle sunulan Hushme maskesi, sıradan kulaklıklar gibi boynun etrafına takılabiliyor ve çok güçlü mıknatısları sayesinde ağzınızın tam önünde birbirine geçiriyor.

Her ne kadar Hushme özel telefon görüşme koruyucu bir cihaz olarak tanıtılsa bile, cihaz stres atma amaçlı da kullanılabilinir. Sadece cihazı ağzınıza geçirin ve dilediğinizi söyleyin.

Yaratıcı bir iş fikri olan maskenin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

“Akıllı telefonlar için dünyanın ilk ses maskesi” olarak tanıtılan Hushme, yılın başlarında CES organizasyonunda tanıtıldı. Henüz ticari olarak satışta değil ancak cihazın tasarımcıları Mayıs ayında bir kitlesel fonlama başlatmayı ve yıl sonunda da satışlara başlamayı düşünüyorlar. Fiyat olarak ise,  cihazın yaklaşık 200 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı İnovasyonlar
Yaratıcı İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir