Tüm zamanların en iyi viral pazarlama kampanyaları

TNT Add Drama – Nisan 2012

TNT ‘Push to add drama’ kuşkusuz tüm zamanların en iyi viral pazarlama kampanyalarından biridir. Bu video 51.6 milyonun üzerinde görüntülendi ve o kadar başarılı oldu ki TNT’nin Hollanda lansmanı için yapılan bir sonraki video 14.7 milyon kez görüntülendi.

 

Air New Zealand an Expected Briefing – Ekim 2012

Air New Zealand, piyasaya çıkan ilk Hobbit filmini kutlamak amacıyla tüm zamanların en iyi güvenlik brifingini yayınladı ve kendilerini 12.1 milyon görüntülenme ile güvence altına aldı. Son filmi kutlamak için ekim ayında ‘The Most Epic Safety Video Ever Made’ isimli bir video yayınladı ve video 13.1 milyon kez görüntülendi.

 

LG Elevator Prank – Ekim 2012

LG, yeni IPS monitörlerinin nasıl gerçek gibi göründüklerini göstermek için asansör zeminini zemin gibi görünen monitörlerle kapladı. Asansöre binen insanlar zeminin düştüğünü görünce komik tepkiler verdi. Orijinal video 22.9 milyonun üzerinde görüntülendi ve LG aşağıda yer alan meteorlu video da dahil başka devam videoları çekti.

 

Red Bull Space Jump – Ekim 2012

Üç dünya rekoru kıran Felix Baumgartner ikonik uzay atlayışını Red Bull için Ekim 2012’de gerçekleştirdi. Mission Highlights videosu sadece Red Bull’un kanalında 37.4 milyonun üzerinde görüntülendi.

 

Metro Trains Melbourne Dumb Ways to Die – Kasım 2012

Tüm zamanların en yenilikçi kamu güvenliği videolarından biri olan bu video bütün dünyada patladı ve sayısız devam videosu çekildi. Orijinal video YouTube üzerinden 92.9 milyon kez görüntülendi ve kampanya dünya çapında sayısız ödül kazandı.

 

Three UK #DancePonyDance –Şubat 2013

Three’nin ay yürüyüşü yapan pony videosu hızlı bir şekilde popüler oldu ve bugüne kadar 9.7 milyon kez görüntülendi. Ayrıca Three kullanıcıların kendi reklam versiyonlarını yaratmalarına fırsat veren PonyMixer’ı geliştirdi.

 

Pepsi Max Test Drive Prank – Mart 2013

Pepsi Max’in sıfır kalorili colasının tanıtıldığı bu videoda yarış pilotu Jeff Gordon kılık değiştirdi ve masum araba satıcısını hayatının test sürüşüne çıkardı. Bu video YouTube üzerinden 43.3 milyon kez görüntülendi ve daha sonra devam videoları çekildi.

 

Evian baby&me – Nisan 2013

Evian’ın bebekler kampanyası hem pazarlamacılar hem de halk tarafından da çok beğenildi. Video 96 milyonun üzerinde görüntülendi. Kullanıcıların kendi bebeklerini yarattığı uygulamanın da olduğu çok yönlü kampanya büyük başarı yakaladı.

 

Dove Real Beauty Sketches – Nisan 2013

Bu kampanya kadınlara düşündüklerinden de güzel olduklarını kanıtlamayı amaçladı. Bu muhteşem video Dove’un kanalına yüklendi. Videoda bir ressama perdenin arkasından nasıl göründüklerini tarif etmeleri istendi. Orijinal YouTube kanalına yüklenen video bugüne kadar 64.8 milyonun üzerinden görüntülendi.

 

Telekinetic Coffee Shop Surprise – Ekim 2013

Carrie isimli filmi tanıtmak için New York’daki bir kahve dükkanı alışverişçilerin telekinesise ilişkin tepkilerini yakalamak amacıyla gizli kameralarla donatıldı. Orijinal video bugüne kadar yaklaşık olarak 60 milyon kez görüntülendi.

 

Volvo Trucks the Epic Split – Kasım 2013

Jean-Claude Van Damme’ın geriye doğru giden iki Volvo kamyonun aynalarına basarak bacaklarını 180 derece açtığı bu epik video 2013 yılında herkesi şaşkına döndürdü. Video 76.4 milyonun üzeriden görüntülendi.

 

#LikeAGirl – Mart 2014

Feminizm ve kadın erkek eşitliğinin vurgulandığı kampanyalardan biri olan Always #LikeAGirl 2014 yılında büyük ilgi gördü. Orijinal videoda yetişkin ve çocuklara “kız gibi” bir şeyler yapması istendi ve ortaya çıkan fark oldukça şaşırtıcıydı. Video YouTube üzerinden 53.3 milyonun üzerinde görüntülendi.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir