Türkiye’de Yeni İş Alanı: Sakal ve bıyık ekimi

Türkiye’nin lezzetli baklavası ve kalabalık Kapalı Çarşısı turistlerin her zaman ilgisini çekmiştir. Ancak günümüzde erkekler yeni bir nedenle Türkiye’ye akın etmektedir. Gür bıyıklar ve sakallar.

Yüzünüzün kıllı olmasını sağlayan Türkiye’nin havası değildir ancak bu konuda uzmanlaşan klinikler vardır ve daha erkeksi görünmek istiyenler Türkiye’ye akın etmeye başlamıştır.

Bıyığın eski çağlardan beri toplumda oldukça önemli bir rolü vardır. Bazı kültürler bir moda ikonu olarak bıyığı geride bırakmış olsa da diğerleri için hala bir gelenektir. Günümüzde özellikle ülkemizde, Orta Doğu ve Asya’nın bazı yerlerinde oldukça popülerdir. Politik açıdan bakıldığında batı dünyası ve doğu dünyası arasında farklılık vardır. Batı dünyasında bıyıksız ve sakalsız olmak kararlılık ve olgunluğu temsil ederken doğu dünyasında bıyıklı olmak gelenekselciliği temsil eder. Sonuçta politik olsun ya da olmasın bıyık saf erkeksiliğin simgesidir ve moda deyimidir. Erkeksi, gür ve şekili bıyıklara sahip olmak gibi bir hayaliniz varsa basit bir cerrahi yöntemle bu mümkün olabilir. Tıbbi terimlerle ifade etmek gerekirse bu yöntemde saçlı bölgeden saç kökleri alınır ve bu kökler bıyık veya sakal bölgesine ekilir. Tamamen kusursuz bir el işçiliği ile yeni ve estetik bıyıklarınıza kavuşabilirsiniz.

Kadınların beğendikleri saç modelinin fotoğrafıyla kuaföre gitmesi gibi erkekler de arzuladıkları bıyık fotoğrafını bu kliniklere götürürler. Hastanın yüz özellikleri dikkate alındığında tabii ki bazı istekler yanlıştır. Bıyıklarınız Kenan İmirzalıoğlu’nun kadar iyi olmayabilir ancak şanslıysanız hekim size rehberlik edecek ve profesyonel tavsiyeler verecektir. Hazır lafı açılmışken sahte kliniklere karşı dikkatli olun. Sektörde patlama olduğu için bir sürü sahte hekim türemiştir ve bu kişiler bu operasyonu başarılı bir şekilde yaptıklarını söylerler ancak çoğunlukla işler kötüye gider. Böyle bir durumda Sağlık Bakanlığına şikayet dilekçesi verebilirsiniz.

Bıyıktan bahsetmişken faydalarından bahsetmemek olmaz.

Bıyığın faydaları:

  • Bıyıklar yüzümüzün yeşil alanları,oksijen depoları ve yüze serinlik verir
  • Üst dudağı rüzgar,kar,tipi,dolu ve diğer darbelere karşı korur.
  • Atmosferdeki toz zerreciklerini ve zararlı güneş ışınlarını filtreler.

Ülkemizde ve tarihimizde bıyık ve sakal adına söylenmiş bir çok özlü söz ve yazılmış birçok şiir bulunmaktadır. Küçük bir örnek vermek gerekirse:

“Analar,bacılar,babalar uyanın.Yiğit erlerin bıyıkları gidiyor modern görünüm adına. Delikanlının imajı tek tek yolunuyor. Berberin havlusuna dökülüp kuru yemiş kabuğu gibi çöpe atılıyor.”

Bu söylenenlere bakacak olursak Türkiye’nin bu sektöre neden ev sahipliğini yaptığını anlamak hiç de zor değil. Türkiye’deki bıyıklı erkek sayısı eskiye oranla az olsa da bıyık modası sağlam bir geri dönüş yapacak gibi gözüküyor. Ve görünen o ki daha erkeksi görünmek isteyen erkekler gür bıyıklara sahip olmak için dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye uçacak.

Siz değerli okuyucularımız için yeni iş alanlarını ve kazançlı iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir