Yağmur yağdığında ortaya çıkan tatil reklamları

Filipin merkezli havayolu şirketi Cebu Pacific sadece yağmur yağdığında görünen ve ülkenin güneşli ikliminin tanıtımını yapan bir reklam kampanyasına imza attı.

Muson mevsimi esnasında Hong Kong şehrinde sağanak yağışlar olur ve bu mevsim tatile çıkmak için en uygun zamandır. Bu durumun avantajından yararlanmak isteyen Filipin merkezli havayolu şirketi Cebu Pacific Pacific sadece yağmur yağdığında görünen ve ülkenin güneşli ikliminin tanıtımını yapan bir reklam kampanyası başlattı.

yagmur-yagdiginda-ortaya-cikan-reklamlar-1

Ogilvy Asia isimli reklam ajansı tarafından yaratılan kampanya da su geçirmez sprey kullanıldı. Bu sprey Hong Kong şehrinin en kalabalık noktalarındaki bütün kaldırımlara uygulandı. Hava yağmursuz olduğunda reklamlar görünmüyordu. Ancak yağmur yağmaya başladığında sokaklar ıslanıyor ve sprey sıkılmış bölümler kuru kalıyordu ve “Filipinlerde hava güneşli” reklam sloganı çıkıyordu. Reklamların QR kod özelliğe de vardı. Yani QR kod akıllı telefonla tarandığında daha fazla bilgiye ulaşılıyor ve uçuş indirimleri sunuluyordu. Kampanyanın yaratıcılarına göre kampanya neticesinde Cebu Pacific’in internet sitesinden yapılan rezervasyonlarda %37’lik bir artış oldu.

Reklam hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyin:

Hava durumu turistler için oldukça önemli bir konudur ve bu reklam yağmurlu günlerde tatile çıkmayı düşünen ve kolay etkilenen tüketicileri hedeflemeyi başardı. Bu kampanyanın en ilginç taraflarından biri de herhangi bir dijital teknoloji kullanmadan büyük başarı yakalamış olmasıdır. Gerçek zamanlı hava durumu raporlarını kullanan ve bilgisayar algoritmalarının avantajlarından faydalanan ortam merkezli pazarlama kampanyası La Redoute’s Le Billboard Météo’ye benzese de Cebu Pacific aynı etkiyi yaratıcı düşünceyle başarmıştır.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir