Yatak ısıtma hizmeti veren girişimci saatte 100 dolar kazanıyor!

Moskova’da genç bir kadın yenilikçi bir ek gelir fikri buldu. 21 yaşındaki Viktoria Ivachyova bekar erkeklerin yataklarında bir saatliğine yatarak hem yatağı ısıtıyor hem de pozitif enerjisiyle erkeklerin iyi bir uyku çekmelerini sağlıyor.

Gecelik yatak ısıtma hizmetinin bedeli yaklaşık 100 dolar. Ivachyova’nın şu ana kadar 10 müşterisi olmuş. Şu sıralar Rus medyasında oldukça popüler olan genç kadın, işleri büyütüp yatak ısıtma şirketi kurmayı planlıyor.

Daha önce sizlere şefkate ihtiyacı olan insanlara para karşılığı sarılma hizmeti veren bir girişimciden bahsetmiştik. Viktoria Ivachyova’nın iş fikri de en az onun kadar enteresan.

İşler şöyle çalışıyor: Müşteri, Viktoria’nın sitesine mesaj gönderiyor. Sonra genç kadın müşteriyi arayıp tüm kuraları ve detayları anlatıyor. Uygun bir zaman kararlaştırılıyor. Kadın belirlenen saatte müşterinin evine gidiyor, pijamasını giyip bir saatliğine müşterinin yatağında yatıyor. Bu esnada Viktoria ve müşteri sohbet ediyorlar, zira genç kadının söylediğine göre müşteriler kişisel sorunlarını yabancı bir insana anlatırken çok daha rahat hissediyorlarmış. Bir saatlik süre dolunca da genç girişimci giyinip evden ayrılıyor.

Viktoria hizmet vereceği müşterilere yatağı ısıtırken yalnız olmayı ve tensel hiçbir temasta bulunmama şartı koşuyor. Genç girişimci farklı istekleri olan müşterilere karşın polislere haber vermek için yanında panik butonu taşıyor.

bekar-erkeklere-yatak-isitma-hizmeti-2

Viktoria, sadece yatağı ısıtmadığını, aynı zamanda müşterilerine pozitif enerji de saçtığını söylüyor. Müşterilerle bir saatlik bir sohbetin onlara daha pozitif bir hayat görüşü sağladığını ileri süren girişimci, müşterilerinden birinin depresyon halinde olduğunu, ancak yatak ısıtma işleminden sonraki sabah onu arayarak “Vika, sen şahane bir şeysin, sabah kalktığımda tüy gibi hafif ve neşeli uyandım.” dediğini ifade ediyor.

Viktoria, hedef müşteri kitlesinin “bekar erkekler” olduğunu, ancak arzu halinde kadınlara da hizmet sunabileceğini ifade ediyor.

bekar-erkeklere-yatak-isitma-hizmeti

Son olarak peki bu fikir nereden çıktı diye merak ediyorsanız onun da bir yanıtı var: Viktoria Ivachyova, Rus yazar Anatoly Mariengrof’un bir romanında yer alan Sergei Yesenin adlı karakterin bir kadına her sabah 15 dakikalığına evine gelip yatağını ısıtmasını istemesinden esinlenerek böyle bir iş fikri geliştirmiş. Ayrıca romandaki şair Sergei Yesenin bu yatak ısıtma hizmeti sayesinde şiir yazmak için tekrar ilham bulmuş.

Genç kadın bu romanı okuduktan sonra internette araştırma yapmış ve böyle bir hizmetin hiçbir yerde verilmediğini görmüş. Sonra bir web sitesi kurmuş ve yazıda anlattığımız süreç gelişmiş.

Ancak Big Picture adlı dergi Londra’da bir otelde buna benzer bir hizmetin uzun zamandır verildiğini iddia ediyor. Buna göre otel müşterisi yatağa girmeden önce termal giysili bir kişi yatağı 10 dakikalığına ısıtıyor. Ancak bu hizmetin bedeli Viktoria’nınki kadar pahalı değil. Zira Viktoria bu işten 100 dolar gibi bir ücret alıyor.

 

İlginizi çekebilir

En Başarılı Girişimcilik Örnekleri

İlginç İş Fikirleri

Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir