Yeni girişimciler için yüksek getirili 10 iş fikri

Eğer yeni veya genç bir girişimcisiyseniz bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda sizlere 2016 yılında kurabileceğiniz en karlı 10 küçük iş fikrini sunacağız. Bu iş fikirleri sadece kendi işinizi kurmanıza yardımcı olmayacak aynı zamanda yüklü miktarlarda para kazanmanızı da sağlayacaktır.

Bu makale ayrıca işinizi çok başarılı bir hale getirebilecek halkın en yaygın ihtiyaçlarını size bildirerek yardımcı olacaktır bu sayede de küçük işletmeniz ile birlikte kısa süre içerisinde büyük işler gerçekleştirebileceksiniz.

İşte sizlere kendi tarzınıza uyan ve çok kazandıran bir işletme kurmanıza yardımcı olacak küçük işletme fikirleri:

 

10- Çocuklar için Uygulama Tasarımı

Çocuklar için Uygulama Tasarımı

Çocuklar, işletmenizin gelecekteki müşterileri olacaklardır, bu yüzden onlar için şimdiden çalışmaya başlayın. Uygulama tasarımı büyük bir pazardır.  Çocuklar için hem eğlence dolu hem de eğitici küçük uygulamalar tasarlamaya başlamayı düşünebilirsiniz. Ayrıca uygulamalarınızda sağlık dostu öneriler gibi şeyleri teşvik ederek onların ebeveynlerine de odaklanmaya çalışın. Akıllı telefonlara ve tabletlere kolayca erişen çocuklar sizin küçük uygulama tasarlayan firmanız için mükemmel bir hedef kitlesi olacaktır.

9- Yazılım Eğitimi

Yazılım Eğitimi

Tüm mesleki alanlarda yazılım uzmanlarına olan talep sürekli olarak artmaktadır. Siz de yazılım eğitimi vererek büyük miktarlarda para kazanabilirsiniz. Küçük bir ofis açarak küçük bir yazılım eğitim tesisi ile başlayabilirsiniz.

 

8- Yemek Minibüsleri

yiyecek-kamyonu

Yiyecek ve giyim hiçbir zaman ölmeyen işlerdendir. Tematik yemek minibüslerinin popülerliği son yıllarda oldukça artmıştır. Ayrıca yemek minibüslerinin bir restorana kıyasla başarısız olma oranı %40′ daha düşüktür. Bu işe başlamak için tek sahip olmanız gereken şey ise tamamen işlevsel bir mutfak olarak dizayn edilmiş bir yemek minibüsüdür.  Akdeniz, Çin, İtalyan veya tercih edebileceğiniz başka bir kültüre ait belirli bir mutfağı bile tema olarak benimseyebilirsiniz.

 

7- Tematik cafe

breaking-bad-cafe

Birçoğumuz daha önce bir cafe açma hayali kurmuşuzdur. Bu sene bunu gerçekleştirmenin tam zamanı. Ancak bu cafe hayallerinizin biraz dışında olabilir. Çünkü rekabetin bir hayli yüksek olduğu bu sektörde kendi müşteri kitlenizi oluşturmak pek kolay değil. Tematik cafeler tüm dünyada oldukça yaygın. En başarılı uygulayıcıları arasında ise Japonlar bulunuyor. Daha önce sizlere kedi cafelerden koyun kafelere, vampir temalı kafelerden depremin birebir yaşatıldığı felaket kafelere kadar birçok kafe konseptinden bahsetmiştik. Siz de belirli bir kitleye özel ve sıradışı bir tematik cafe açabilirsiniz.

Fikir almak için daha önce sizler için araştırdığımız ilginç cafeleri inceleyebilirsiniz.

 

6- Freelance işler

Freelance Çalışmak

Bu günlerde çok daha fazla şirket masrafları kısmak adına uzaktan işçiler ile çalışmayı yeğliyorlar. Freelance web siteleri günlük bazda içerik yazarlığı, veri girişi, web pazarlama, sosyal medya pazarlaması ve diğerleri de dâhil olmak üzere milyonlarca proje sunmaktadır. Saatlik ücretler 30 TL’den başlamakta ve yüzlerce liraya kadar yükselebilmektedir. Evde otururken yarı zamanlı olarak ek bir işte çalışmak isteyenler için freelance çalışma en doğru seçenek olacaktır. Örneğin Dilbilim alanında uzmanlığa sahip olanlar tercüman olarak kendi küçük işlerini kurabilirler. Küresel pazar dünya çapında genişlediğinden ötürü kültürlerarası iletişim ihtiyacı da giderek artmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre önümüzdeki on yıl içerisinde tercüman ve çevirmen işe alma oranı %46’ya kadar büyüyebilecektir. Bu oran diğer herhangi bir işin ortalama büyüme oranından çok daha fazladır.

 

5- Bayilik almak

bayilik-veren-firmalar

Kanıtlanmış bir iş modeliyle düşük riskli ve yüksek kazançlı iş kurmak isteyen giriişimciler için bayilik almak oldukça cezbedici bir seçenektir. Bayilik veren birçok firma bulunsa da aralarında yüksek kar marjına sahip ve yatırımınızı kısa bir sürede geri alabileceğiniz sayısız yenilikçi firma bulunmakta. Bu tarz firmaları nasıl bulacağınızı öğrenmek için ” Para kazandıran bayilik nasıl bulunur? ” başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

4- Mobil oto yıkama

oto-yikama-acmak

Artık insanlar gündelik işlerin yoğunluğunda arabalarını yıkatmaya zaman bulamıyorlar. Trafikte sık sık gördüğümüz ” Beni Yıka!” damgalı pis arabaların en büyük sebebi de bu. Teknolojik yıkama ve temizleme sistemleri araba yıkamayı oldukça pratikleştirdi. Bu da mobil oto yıkama işini daha da cazip hale getirdi.

 

3- Hayvan Yemi Tedariki

Hayvan Yemi Tedariki

Hayvan yemi tedariki süt ürünlerinin büyüyen ihtiyacına hitap eden önemli bir alandır. Ülkemizde organik hayvan yemi üretiminde büyük bir boşluk bulunmakta. .Eğer yem tedariki konusunda biraz temel bilginiz var ise bu iş kesinlikle birkaç ay içerisinde çok fazla kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 

2- Telefon Tamiri

Telefon Tamiri

Akıllı telefon kullanıcı sayısı dünya genelinde her geçen gün büyük bir ivmeyle artmaktadır. Bu da doğru orantılı olarak telefon tamir yapan işletmelere olan ihtiyacı artırmaktadır.  Eğer elektronik ile aranız iyiyse küçük bir cep telefonu tamiri işi kurmayı düşünebilirsiniz. Telefon tamiri için küçük bir dükkân açın veya tamir kutunuzu müşterilerin ayağına kadar götürün. Küçük bir çip değiştirmek size çok yüksek ücretler kazandırabilir.

 

1- ?

ne-is-yapabilirim

Kurulacak en karlı işler listemizin en başında sizce hangi iş fikri bulunuyor? Tahminlerinizi yorum olarak bekliyoruz. Doğru tahmin eden değerli okuyucularımıza bir süprizimiz olacak..

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir