Yılbaşında İş Fırsatı: Noel Baba Olmak

Ek gelir elde etmek isteyenlerin önemli gün ve haftalarda yapabileceği birçok iş fırsatı bulunmaktadır. Özellikle yılbaşları fazladan para kazanmak isteyenlere çok güzel fırsatlar sunmaktadır. Bu iş fırsatlarından biri de noel baba olmaktır.

Yılbaşlarında noel baba olarak güzel paralar kazanmanın yanında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yılbaşında ne iş yapabilirim diyenlere özel hazırladığımız bu yazımızda sizlere “noel baba nasıl olunur ve ne kadar para kazanılır?” anlatmaya çalışacağız.

 

Noel baba nasıl olunur?

1- Öncelikle noel baba kostümünüzü giymelisiniz. Kırmızı  elbise beyaz  sakal, şapka, siyah kemer ve siyah büyük botlarla tam donanımlı bir noel baba görünümüne bürünebilirsiniz. Çocuklar sakalınızla oynamak isteyeceklerinden onu iyi sabitlemenizi öneririz.

2- Görünümü elde ettikten sonra noel ruhunu içinize yerleştirmeye geldi sıra. Sıcak bir gülümseme ve tabii ki mümkün olduğu kadar ” Ho-ho-hoo! Mutlu noeller!” repliğini tekrarlamanız gerekli.

3- İçi küçük oyuncaklar ve şekerlerle dolu kırmızı bir çuvalı sırtlanarak evleri ziyaret etme vakti. Çocukları ziyaret edip onlarla sohbet ederek  ve en sonunda onlara hediyelerini vererek işinizi tamamlamış olursunuz. Bazı çocuklar verdiğiniz hediyeleri beğenmeyip muzurluk yapabilirler ve sizin gerçek noel baba olmadığınızı iddaa edebilirler. Böyle bir durumda kaldığınızda uygulayabileceğiniz 2 yöntem var:

  • Birinci seçenek olarak onlara noel babanın şu anda hediyeler yapmakla meşgul olduğunu ve o yüzden sizi görevlendirdiğini söyleyebilirsiniz.
  • İkinci seçenek olarak ” Tabii ki ben gerçek noel babayım. Ho-ho-ho !” diyebilirsiniz.

 

Ne kadar kazanırım?

“Yılbaşında çalışmak istiyorum, ne iş yapabilirim?” diyenler için yılbaşı iş fırsatlarını ve ek gelir imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir