Araba Nasıl Satılır?

Siz de araba satarak para kazanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yalnız unutmayın ki, araba satmak ustaca yapılan satış konuşmalarından fazlasıdır.

 

Adımlar

Bayilik ve dağıtım arasındaki farkı anlayın. Bayilik sisteminde pek çok koşul vardır. Alıcı sigortaları ve daha geniş sözleşmeler gibi pek çok yükümlülük söz konusudur. Bunun yanı sıra bayiler halka satış yapan tek yetkili satıcılardır. Dağıtıcılar sadece bayilere satış yapabilirler.

Araçları satın alırken iyi anlaşmalar yaparak kendinizi güvenceye alın. Araçları alırken pazar değerinin altından alın ki araçları satarken pazar değerinde satarak kar edebilesiniz.

Araçları güvenlik ve egzoz kontrollerine karşı hazırlayın. 

Alıcılar için araçları satışa hazır hale getirin. Bu şu demek oluyor: arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza araçların satılık olduğunu söyleyin veya araçları e-maillerle, online olarak veya farklı şekillerde satışa çıkarın.

Araçlar için bir dosya hazırlayın. Araçları nereden satın aldığınızı ve araçların müşterileri etkileyecek olan özelliklerinin neler olduğunu yazın. Bu dosyalar araçların profillerini çıkarmanıza ve önemli bilgileri aklınızda tutmanıza yardımcı olacaktır.

Dosyaların içinde araçların fotoğrafları ve bilinen bütün özellikleri yer alsın.

Arabaları satın. Pazarlıkların en can alıcı noktası fiyatlardır. Bu nedenle satın almalar çok önemlidir. Araçları pazar fiyatının altında satın alırsanız satarken de kazanç sağlamak için bir o kadar esnek davranabilirsiniz.

Bir sonraki arabaya geçin!

 

İpuçları

Satın almanın iki türlü yolu vardır, halk için yapılan satın almalar ve spekülasyonlara göre satın almalar. Halk için satın alma yapan alıcılar müşteriler özellikle neyi arzu ediyorlarsa onu satın alırlar. Spekülasyon alıcıları da kendi pazar bilgilerine dayanarak ve pazar fiyatının altında araba satın alırlar.

Bir alıcıyla karşılaştığınızda arabayı anlatırken alıcıya güven verin.“hımm” ve “eee” demekten kaçının. Aksi takdirde alıcılar ne konuştuğunuz hakkında bir fikrinizin olmadığını düşünürler ve böylece güven vermemiş olursunuz.

 

Uyarılar

Ağustostan Ekim ayının başlangıcına kadar genellikle bütün araç fiyatları düşer. Gelecek yılın modelleri ve satıcıların cari yıl envanterleri piyasayı boğar, arz artar ve fiyatlar düşer. Temmuz ve Ağustostaki araç alımlarında dikkatli olun.

 

Bilmeniz gerekenler

Satış vergilerini düzenli ödeyen ve kanunlara bağlı olan ruhsatlı araba bayisi olmak en iyisidir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir