Benzin istasyonu açılışları için tanıtım fikirleri

Benzin istasyonlarının hedef kitlesi diğer iş türlerine göre daha geniştir çünkü aracı olan herkes düzenli aralıklarla benzin almak zorundadır.  Akaryakıt istasyonu sektörü doymuştur ve aşırı rekabetçidir. Benzin istasyonları yakınlardaki istasyonlarla ve bazen de doğrudan karşılarındaki istasyonlarla rekabet ederler.

Açılış gününüzde dikkat çekici promosyonlar yapmanız yeni benzin istasyonunuzun kısa sürede canlanmasına ve oturmuş rakiplerden pazar payı almanıza yardımcı olacaktır.

 

Bedava benzin yarışmaları

Benzin istasyonunuzda ne satarsanız satın istasyona gelen insanların aklındaki bir numaralı ürün genellikle benzindir. Şu bir gerçek ki benzin istasyonlarında satılan en değerli ürün benzindir. Açılış gününüzde yarışmalar düzenleyebilir veya çekilişler yapabilirsiniz. Ödül olarak da kazananların belli bir süreliğine benzin ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

 

Eğlence

Açılışınızı başka bir seviyeye çıkarın ve orkestra veya komedyenler çağırarak harika bir etkinlik düzenleyin. Etkinlik gününde kendi ürünlerinin tanıtımını yapmak isteyecek işletmeler bulun ve bu işletmelerin eşantiyonlarıyla benzin istasyonunuzdaki atıştırmalıklar ve içecekler gibi bedava hizmetleri eşleştirin. Bunu yapmanız bir taraftan açılışa katılanların hafızalarında hatırlanmaya değer deneyimler yaratmanızı bir taraftan da yeni benzin istasyonunuzla ilgili fısıltıların yayılmasını sağlayacaktır.

 

Teşvik programları

İlk günden itibaren müşteri sadakati teşvik programlarına başlayın. Programa üye olan herkesin hesabına ekstra puanlar yükleyin. Bu müşterileri yeniden benzin istasyonunuza gelmeye teşvik edecektir ve benzin istasyonunuza gelmek onlar için yavaş yavaş alışkanlık haline gelecektir.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir